fot. Pexels

Płatności BLIK-iem już dostępne na AliExpress. Zakupy w Chinach łatwe jak nigdy

Polski Standard Płatności ogłosił dziś wprowadzenie metody regulowania rachunków za pomocą BLIK-a na platformie sprzedażowej AliExpress. To z pewnością świetna wiadomość dla tych, którzy non-stop odbierają jakieś przesyłki z Dalekiego Wschodu.

BLIK w AliExpress

Od teraz BLIK pojawi się w koszyku z zakupami na AliExpress jako jedna z metod finalizowania zamówienia przy pomocy płatności.

Polski Standard Płatności na tym nie poprzestaje, bo zamierza wprowadzić wkrótce rozwiązanie One Click BLIK. Pozwoli ono na pominięcie operacji wpisywania generowalnego kodu podczas opłacania produktu. Jeśli pierwszą płatność BLIK-iem na AliExpress będziemy mieli już za sobą, system poprosi nas tylko o zatwierdzenie wydatku w aplikacji bankowej.

To nie tak, że wcześniej nie można było wygodnie płacić za zakupy na AliExpress. Wciąż są przecież dostępne opcje zapłaty przez Przelewy24 albo PayU. Teraz jednak proces ten będzie jeszcze prostszy. Niektórym może znacznie ułatwić pozbycie się nadmiaru gotówki z konta przez zamawianie kolejnych drobiazgów ;)

„W ciągu ostatnich lat z zainteresowaniem obserwujemy rozwój BLIK-a na polskim rynku i wierzymy, że współpraca z AliExpress pozwoli mu stać się europejskim liderem innowacyjnych płatności mobilnych. Polski rynek staje się coraz ważniejszy dla AliExpress z uwagi na rosnącą popularność zakupów w Internecie. […] Klienci korzystają głównie z aplikacji mobilnej AliExpress, gdzie obecnie mogą zapłacić BLIK-iem, preferowaną formą płatności. Dla AliExpress to kolejny krok w kierunku wzmacniania pozycji na polskim rynku.”

– dyrektor Regionu Europy Centralnej i Wschodniej oraz szef Międzynarodowych Partnerstw Płatniczych w AliExpress Gary Topp

AliExpress coraz mniej egzotyczny

Jeszcze kilka lat temu wiele osób zastanawiało się, na ile zakupy w chińskim AliExpress są bezpieczne. Teraz jest to jeden z najważniejszych zagranicznych serwisów, w których Polacy dokonują zakupów różnej maści produktów, w tym także elektroniki użytkowej.

Współpraca AliExpress z BLIK-iem to przede wszystkim ważny krok naprzód dla Polskiego Standardu Płatności, ale z pewnością przełoży się także na pozytywny odbiór AliExpress w naszym kraju i częstotliwość robienia zakupów na tej platformie.

Nadchodzi mała rewolucja – przesyłki z AliExpress zamówisz sobie do Paczkomatu InPostu

źródło: money.pl