PiPO W2 – system Windows 8, ekran cali 8, cena 128$ | Tabletowo.pl

PiPO W2 – system Windows 8, ekran cali 8, cena 128$

Dołącz do dyskusji 0

Urządzenia chińskiej firmy PiPO były już nieraz wspominane na łamach Tabletowo.pl. Chociaż głównie kojarzą się one z tabletami działającymi pod kontrolą systemu Android, producent tworzy także wersje Windowsowe – jak PiPO W1 czy PiPO W3. Teraz firma ma zamiar uzupełnić lukę w numeracji wypuszczając nowy model PiPO W2. Jak można się domyślić po literce „W”, również i w nim odnajdziemy system Windows.

pipo_w2
W przeciwieństwie do swoich braci, PiPO W2 nie wygląda na hybrydę. Na zdjęciach, które pojawiły się przed oficjalną premierą, zauważyć możemy samą część ekranową. Czy zatem model ten pozbawiony będzie stacji dokującej? Tego aktualnie nie wiadomo. Najprawdopodobniej ze względu na utrzymanie niewielkiej ceny, producent co najwyżej zdecyduje się na sprzedawanie klawiatury osobno.

Aktualnie znane są już jednak niektóre parametry tabletu. I tak, na jego pokładzie odnajdziemy 4-rdzeniowy procesor Intela z rodziny Bay Trail. Dokładniej mówiąc będzie to wykonany w 22 nm technologii układ z serii T, pozwalającym na wyświetlanie obrazu do 2560 x 1600 pikseli. Jednak na jaką rozdzielczość końcową tabletu zdecydował się producent, pozostaje tajemnicą. Patrząc na zdjęcia, można mieć wrażenie, że wyświetlany obraz jest wyblakły. Niestety nie ma żadnego potwierdzenia, czy jest to bezpośrednio wina ekranu, czy też złego oświetlenia.

Procesor będzie wspierany pamięcią RAM o wielkości 2GB. Oprócz tego tablet będzie posiadał 32GB pojemności użytkowej oraz dwa obiektywy – po jednym z przodu i tyłu urządzenia. Na zdjęciach zauważyć możemy także dwa głośniczki umiejscowione po lewej stronie od tylnego aparatu. Mam jednak pewne wątpliwości, na ile umiejscowienie ich tak blisko siebie wpłynie korzystnie na dźwięk stereo.

Podsumowując, na dzień dzisiejszy znane są poniższe parametry:

Przekątna ekranu8″
ProcesorIntel Bay Trail T 1,8 GHz
Pamięć RAM2 GB (DDR3)
Pojemność użytkowa32 GB
Aparat2 Mpix z przodu; 5 Mpix z tyłu
System operacyjny urządzeniaWindows 8.1
CENA128 DOLARÓW

Cena urządzenia, jak widać w tabelce powyżej, oszacowana jest na około 128 dolarów (799 yuanów). Jak na urządzenie z pełnoprawnym Windowsem 8.1 jest to naprawdę niewiele. Warto tutaj pamiętać, że na tę kwotę ma wpływ fakt darmowego systemu – zgodnie z decyzją Microsoftu na konferencji BUILD 2014.

Pytanie tylko, czy 8-calowe urządzenie będzie wygodne w użytkowaniu Windowsa, zwłaszcza w trybie pulpitu. Niemniej za taką kwotę jest to propozycja, obok której nie można przejść obojętnie.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona