fot. PKO BP

Pilotaż projektu eParagon od teraz na wszystkich stacjach własnych PKN Orlen

Publiczny pilotaż projektu eParagon uruchomiono w czerwcu 2019 roku, jednak początkowo był on dostępny tylko na wybranych stacjach PKN Orlen, dokładniej mówiąc zaledwie sześćdziesięciu. Od teraz klienci PKO BP będą mogli sprawdzić to rozwiązanie tankując na wszystkich stacjach własnych tej sieci, których w całej Polsce jest ~1300.

Chociaż klienci bardzo często nie biorą paragonu, to sprzedający ma obowiązek go wydrukować i wydać. Wdrożenie eParagonów znacznie ułatwiłoby wszystkim życie, a dodatkowo zaoszczędziło czas i pieniądze oraz przy okazji pozytywnie wpłynęłoby też na środowisko. Na razie to jednak odległa przyszłość, ale trwają już prace nad tym, aby stało się to rzeczywistością.

Reklama

Pilotaż projektu eParagon

PKO BP wspólnie z PKN Orlen, Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService i KIR w czerwcu 2019 roku uruchomili publiczny pilotaż projektu eParagon, dzięki czemu klienci banku mogli otrzymać elektroniczny paragon w serwisie IKO po zatankowaniu/zrobieniu zakupów na jednej z 60 stacji sieci PKN Orlen. W tym miejscu wypada jednak dodać, że mimo wszystko i tak wydawano im papierowy, gdyż eParagon – z prawnego punktu widzenia – na razie nie może zastąpić swojego „fizycznego” odpowiednika.

Dziś poinformowano o rozszerzeniu pilotażu projektu eParagon na wszystkie stacje własne sieci PKN Orlen, których w całej Polsce jest ~1300. Aby wziąć udział w testach nowego rozwiązania, należy być klientem banku PKO BP i posiadać debetową kartę płatniczą oraz w bankowości internetowej aktywować usługę eParagon.

Na obecnym etapie eParagon nie zastępuje paragonu fiskalnego, więc i tak sprzedawca musi wydać klientowi fizyczny wydruk z kasy. Dzięki nowemu rozwiązaniu konsumenci będą mieli jednak szybszy i łatwiejszy dostęp do listy wykonanych kartami transakcji oraz w razie potrzeby wydrukują sobie kopię potwierdzenia transakcji, co jest szczególnie istotne w obliczu faktu, że paragony lubią się gubić i potrafią dość szybko wyblaknąć.

Mimo wszystko minie jeszcze sporo czasu zanim eParagon stanie się tak samo ważny jak fizyczny paragon. Pilotaż projektu potrwa do 14 lutego 2020 roku, czyli przez najbliższe pół roku.

Źródło: PKO BP, PKN Orlen