Pierwszy zwiastun OnePlusa 7 obiecuje szybką i płynną pracę smartfona

W tym roku OnePlus najwyraźniej planuje jednoczesną premierę dwóch topowych smartfonów. W tym szaleństwie może być metoda – wszak przez lata podobną strategię stosują liderzy branży, tacy jak Apple czy Samsung. W przyszłym miesiącu zobaczymy więc, co takiego OnePlus zaplanował na tę część roku.

Pete Lau, współzałożyciel i prezes OnePlusa, udostępnił krótki film zapowiadający kluczowe cechy charakterystyczne nowych smartfonów. Choć nazwa żadnego z nich nie jest wymieniana, możemy łatwo domyślić się, że chodzi o flagowy telefon firmy. Być może ten krótki zwiastun dotyczy wersji Pro, która może zostać wyposażona w ekran zagięty na bokach.

Reklama

Pete Lau podkreśla, że płynność działania jest większym wyzwaniem niż tylko uczynienie urządzenia szybkim. Właśnie to ma być prawdziwym testem dla podzespołów i oprogramowania.

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że OnePlus 7 Pro będzie miał najprawdopodobniej 6,64-calowy wyświetlacz Super AMOLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz. To byłby spory skok względem innych smartfonów na rynku, których wyświetlacze zwykle odświeżają obraz w 60 Hz. Może właśnie do tego odnosi się informacja o płynności, tak podkreślana przez szefa OnePlusa.

Tak ma wyglądać OnePlus 7…
… a tak OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro, oprócz wspomnianego ekranu z zaokrągleniami po bokach, będzie najpewniej pozbawiony notcha. Zamiast tego, przednia kamera będzie wysuwać z górnej części obudowy. „Zwykły” OP7 wycięcie w ekranie w kształcie kropli wody zapewne utrzyma. Inną różnicą może być pojemność baterii – 4000 mAh w wersji Pro kontra 3700 mAh w klasycznej edycji.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia dla powyższych danych, ale wiele wskazuje na to, że są dokładne. Ostatecznie, czy tak jest, przekonamy się 14 maja – bo podobno wtedy OnePlus zaprezentuje swoje nowości na konferencji.

 

źródło: Pete Lau przez Phone Arena