Pierwszy tablet z Medfield (x86) i Androidem w Q1 2012 - Tabletowo.pl

Pierwszy tablet z Medfield (x86) i Androidem w Q1 2012

Tabletowo.pl Pierwszy tablet z Medfield (x86) i Androidem w Q1 2012 Nowości

Na IDF 2011 (Intel Developer Forum) Intel zaprezentował prototyp tabletu pracującego w oparciu o Androida Honeycomb, którego jednostką centralną jest chip Medfield (x86). Dziś dowiedzieliśmy się kiedy pierwsze urządzenie tego typu zadebiutuje na rynku.

Jeśli z niecierpliwością czekacie na owoc współpracy Intela z Google mam całkiem niezłą wiadomość – na pierwszy tablet z Androidem i Medfield nie będziemy musieli aż tak długo czekać. Wszystko bowiem wskazuje na to, że pierwsze dziecko wspomnianych firm trafi na rynek w pierwszym kwartale 2012 roku.

Czego się możemy po nim spodziewać? Najprawdopodobniej będzie bardzo zbliżony parametrami technicznymi do zaprezentowanego prototypu, nazwanego Red Ridge. Urządzenie pracujące w oparciu o Androida 3.2 Honeycomb zostało wyposażone w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, WiFi, WiDi, NFC, GPS oraz 3G.

Czekamy z niecierpliwością na więcej informacji na temat pierwszego tabletu z Androidem i Medfield. Ciekawe która firma będzie miała takie urządzenie jako pierwsza w ofercie – którą obstawiacie?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona