Pierwszy smartwatch od Xiaomi już w przyszłym tygodniu?

Do tej pory Xiaomi skupiał się bardziej na smartfonach, tabletach i różnych akcesoriach. Z kategorii wearables mieliśmy, do tej pory, tylko dwie opaski: Xiaomi Mi Band oraz Mi Band 1S. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu światło dzienne ujrzy pierwszy smartwatch tego producenta.

Informacja o tym, że Xiaomi szykuje swojego pierwszego smartwatcha, co jakiś czas pojawiała się w sieci. Teraz jednak możemy przeczytać, że urządzenie zostanie, w końcu, oficjalnie zaprezentowane.

Oficjalna prezentacja będzie miała miejsce prawdopodobnie 24 listopada, razem z premierą Xiaomi Mi Pad 2. Jeśli tylko smartwatch będzie oferował nam ciekawe opcje zachowując przy tym atrakcyjną cenę (tak, jak to jest w przypadku większości urządzeń tego producenta), to zegarek może osiągnąć spory sukces.

Osobiście z wielkim zaciekawieniem będę wyczekiwał kolejnych informacji na temat inteligentnego zegarka od Xiaomi. Zastanawia mnie jednak, czemu producent tak długo czekał z prezentacją, jakby nie patrzeć, na rynku znajdziemy już sporo urządzeń tego typu. Myślę jednak, że popularność, szczególnie smartfonów i opasek od Xiaomi, może spowodować, że również smarwatch będzie chętnie kupowany.

Źródło: gsmarena

*na zdjęciu Xiaomi Mi Band 1S