Wyścig o tytuł pierwszego składanego smartfona już się rozpoczął. My tego nie widzimy, bo walka na razie trwa za kulisami

Wydaje się, że Samsung jest bliski monopolu produkcji giętkich wyświetlaczy OLED dla przyszłych składanych smartfonów, ale LG się nie poddaje. Co prawda wysoce wątpliwe jest, by LG samo postarało się o to, by stać się pierwszym producentem urządzeń o tej nowatorskiej konstrukcji, jednak z radością pomoże w tym innym – przez zapewnianie odpowiedniego zaplecza takim gigantom jak Xiaomi czy Oppo.

Koreańskie media podają, że LG jest gotowe na komercyjną produkcję giętkich wyświetlaczy, w które będą mogły być wyposażane składane smartfony. Skoro Samsung twierdzi, że sam znakomicie sobie poradzi z taką technologią we własnych fabrykach, inni producenci ani myślą zwracać się do tej firmy, żeby dodatkowo wzmacniać jej pozycję w tej – jeszcze nie rozwiniętej – dziedzinie. Wobec tego istnieje duże prawdopodobieństwo, że udadzą się do konkurencji  – do LG Display.

Do wyścigu o zaprezentowanie pierwszego składanego smartfona stanęło wiele firm. W gruncie rzeczy trudno określić, która z nich jest najbliżej pokazania konkretnego modelu, który miałby szansę trafić na półki sklepowe. Wydaje się, że na czele mamy Samsunga, który pracuje nad takim urządzeniem od lat.

Za Koreańczykami stoi także odpowiednia technologia. Jeśli dostępne informacje są poprawne, Sammy dysponuje panelami o promieniu krzywizny 1R. W tym wypadku – im mniej tym lepiej. LG jest w stanie wyprodukować zginane wyświetlacze o współczynniku 2,5R. To nieco zostawia LG z tyłu i sugeruje, że jeśli jakiś producent miałby w przyszłym roki pokazać składany smartfon, to raczej byłby to Samsung.

Projekt składanego smartfona Samsunga

Nad tego typu sprzętem głowi się także Huawei, ale dostawą giętkich ekranów dla Chińczyków miałaby się zająć firma BOE, o której pracach nad zginanymi wyświetlaczami wiemy niewiele. LG jest jednak w stanie pomóc zarówno Huawei, jak też Xiaomi i Oppo w dostarczeniu odpowiedniej liczby paneli dla przyszłych „składańców”. Pytanie tylko, czy producenci ci będą chcieli z tej pomocy skorzystać.

Jak widać, sporo rzeczy jest ukrytych przed naszym wzrokiem. Producenci pilnie strzegą swoich tajemnic i mamy nadzieję, że pozostanie tak do końca. Życzyłbym sobie tego, by premiera składanego smartfona – niezależnie od tego, jaki producent zaprezentowałby go jako pierwszy – była dla mnie prawdziwym zaskoczeniem.

https://www.tabletowo.pl/2018/07/24/samsung-galaxy-note-coraz-drozszy-wyzsza-cena/

źródło: ETNews przez PhoneArena