Pierwszy odkurzacz ręczny od Roborock – H6

Jeśli choć trochę interesujecie się rynkiem odkurzaczy autonomicznych (tzw. robotów sprzątających), z całą pewnością nie jest Wam obca firma Roborock. Podczas targów CES 2020 i wysypu innych elektronicznych nowości, Roborock zaprezentował swój pierwszy bezprzewodowy odkurzacz ręczny H6, mający być dobrą (i dużo droższą) alternatywą dla Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner.

Reklama

Najważniejszą informacją wydaje się być fakt, że w zestawie z urządzeniem znajduje się stacja dokująca (którą można przymocować do ściany) oraz kilka przejściówek, ułatwiających odkurzanie przeróżnych powierzchni. I tak, za jego pomocą możemy zarówno odkurzyć dywan, jak i okruszki chipsów, znajdujące się między siedzeniami w samochodzie czy pościel w sypialni.

Reklama

Odkurzacz ma sporą moc – aż 420 W, co powinno się przekładać na naprawdę solidne odkurzanie zabrudzonych powierzchni. I teraz najważniejsze – Roborock H6 jest wyposażony w akumulator o pojemności 3610 mAh, która pozwala na do 90 minut pracy w trybie eco oraz do 10 minut w trybie maksymalnej mocy. To naprawdę dobre wyniki.

Odkurzacz ma pięciostopniowy system filtrów, na który składa się oczywiście też filtr HEPA, dzięki czemu ma być bezpieczny dla alergików i osób na chorych na astmę. H6 jest wyposażony w zbiornik na kurz o pojemności 400 ml, który – jak możecie zobaczyć na poniższym wideo – można w bardzo łatwy sposób opróżnić i umyć pod bieżącą wodą (jak zresztą każdy inny element odkurzacza – poza bazą z elektroniką).

https://www.youtube.com/watch?v=DytbAw8GYkY

Ciekawostką może być umieszczony na rączce niewielki, bo 1,3-calowy wyświetlacz OLED, na którym wyświetlane są takie informacje, jak procent naładowania baterii czy tryb pracy.

Roborock H6 trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2020 w cenie wynoszącej ok. 449 dolarów.

Oprócz odkurzacza ręcznego Roborock zaprezentował też robota sprzątającego S6 Pure, którego cena będzie wynosiła 549 dolarów.

źródło: pocketnow / smartshopping