Pierwsze informacje o Moto G oraz G Plus czwartej generacji

Od pewnego czasu wszystkie modele Moto zostały na dobre włączone do portfolio Lenovo, a nazwa amerykańskiej firmy przestała być używana w przypadku smartfonów. Chińczycy zamierzają kontynuować swoje pasmo sukcesów. Na rynku ważną rolę odgrywają urządzenia o świetnym stosunku ceny do oferowanych możliwości, a doskonałym przykładem rodziny produktów o takiej cesze mogą być Moto G wszystkich trzech generacji. Tymczasem pojawiły się wiadomości na temat czwartej już generacji tego wielkiego przeboju ze średniej półki. Jakich zmian względem poprzedniczek należy się spodziewać?

Reklama

Na zdjęciu tytułowym możecie zobaczyć Moto X3, która wskazuje na to, jak będzie prezentowała się stylistyka nowych „motek”. W dodatku model ten tydzień temu pojawił się w bazie Zauba, będąc przesłanym do placówki R&D w Indiach przez Lenovo. Przejdźmy już jednak do Moto G i G Plus czwartej generacji. Evan Blass udostępnił za pośrednictwem Twittera grafikę, która pokazuje, jak ma wyglądać część frontu nowego modelu z Plusem w nazwie.

Kwadratowy przycisk to najpewniej skaner linii papilarnych. Nie jest to wielkie zaskoczenie, ponieważ Chińczycy poinformowali już wcześniej, że wszystkie nowe modele z serii Moto mają być wyposażone w takie czytniki oraz ekrany o przekątnej nie mniejszej niż 5 cali.

Ważną wiadomością jest część danych technicznych nowych smartfonów. Moto G Plus ma być nieco ulepszoną wersją zwykłej Moto G czwartej generacji – niestety, na chwilę obecną nie znamy dokładnych różnic. Oba modele mają zostać wyposażone w 5,5-calowe wyświetlacze i 16GB pamięci wbudowanej. Normalny wariant otrzyma również aparat 13 Mpix, a zapłacimy za niego 240 euro, podczas gdy Plus będzie mógł się pochwalić aparatem 16 Mpix oraz ceną 280 euro. Do wyboru mają być dwa kolory obudowy: biały oraz czarny. W sklepach mają być dostępne od maja, lecz należy jeszcze podejść do tych informacji z dystansem.

Niewątpliwie nowe modele zapowiadają się ciekawie. Z uwagi jednak na fakt, że mają zostać zastosowane lepsze podzespoły niż w poprzedniczkach, zauważalnie wzrośnie cena. Interesujące, jak będą w tym wszystkim wyglądać kolejne Moto E.

Czekacie na nowe Moto G?

źródło: @evleaks, @rquandt przez Android Authority