logo apple ipad

Pierwsze informacje na temat iPada Air 3: cztery głośniki i dioda LED?

Ostatnie dni przepełnione są plotkami dotyczącymi nadchodzącej premiery 4-calowego smartfona Apple, iPhone’a 5SE – mamy go rzekomo poznać w marcu. W podobnym terminie może zadebiutować iPad Air 3, który pojawił się w sieci na interesującej grafice. Wraz z nią dowidzieliśmy się, czego możemy się spodziewać po tym produkcie.

Reklama

Portal źródłowy, który opublikował grafikę (widoczną poniżej), zaznacza, że nie gwarantuje 100-procentowej wiarygodności informatora, niemniej – informacje, które przekazał, wydają się prawdopodobne. Zwłaszcza, że zakładają spore podobieństwo do zaprezentowanego nie tak dawno iPada Pro.

ipad-air-3-plans-ipad-7

Jeśli pamiętacie wrześniową konferencję Apple, przedstawiciele firmy zachwalali przywołany tablet za świetną jakość dźwięku, którą zapewniają cztery wbudowane głośniki. Podobne rozwiązanie ma znaleźć zastosowanie w iPadzie Air 3 – po dwa głośniki na dwóch przeciwległych krawędziach: dolnej i górnej.

Co ciekawe, iPad Air 3 ma się charakteryzować czymś zupełnie nowym dla tabletów Apple. Nie mam tu na myśli 3D Touch (znanego z iPhone’a 6S/6S Plus) czy innej zaawansowanej technologii, a… diodę doświetlającą. Jeśli plotki się potwierdzą, iPad Air 3 będzie pierwszym iPadem, przy którego obiektywie aparatu znajdzie się dioda LED.

Premiera iPada Air 3 ma mieć miejsce w marcu – 1,5 roku po iPadzie Air 2, który wciąż jest dobrym urządzeniem (nie bez powodu we wrześniu nie doczekał się następcy).

źródło: nowhereelse