Pierwsze gry wykorzystujące Metal już dostępne w App Store | Tabletowo.pl

Pierwsze gry wykorzystujące Metal już dostępne w App Store

Dołącz do dyskusji 0

Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych w ostatniej aktualizacji mobilnego systemu firmy Apple, iOS 8, jest Metal – autorska technologia pozwalająca deweloperom wycisnąć jeszcze więcej z podzespołów nowych iUrządzeń. Pierwsze gry wykorzystujące te rozwiązanie pojawiły się już w App Store.

Niestety, jak na razie próżno wśród nich szukać produkcji, które wprowadziłyby jakąś nową jakość do świata gier na urządzenia mobilne. Dwie najlepiej wyglądające produkcje z listy, to zaktualizowane wersje Modern Combat 5 i Asphalt 8: Airborne, czyli tytułów, które prezentowały się całkiem nieźle jeszcze przed zastosowaniem nowego patentu Apple. Pozostałe tytuły to w większości proste gry ze stylizowaną, bajkową oprawą wizualną, w których działanie technologii Metal raczej nie ma zbyt wielkiego wpływu na całokształt grafiki.

Wszystko wskazuje więc na to, że na prawdziwą rewolucję graficzną będziemy musieli poczekać do momentu, aż któraś z dużych firm zabierze się za produkcję gry opartej od samego początku na nowych rozwiązaniach. Biorąc pod uwagę fakt, że studio Chair zakończyło już pracę na trylogią Infinity Blade i zabrało się za tworzenie zupełnie nowego tytułu, można założyć, że nie będziemy musieli czekać na to zbyt długo.

MODERN COMBAT 5: BLACKOUT  
ASPHALT 8: AIRBORNE  
PLUNDER PIRATES  
MR CRAB  
BEACH BUGGY RACING  
DEFENDERS  

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona