Pierwsza plotka na temat następcy HTC 10 – jedenastka z QHD i zakrzywionym ekranem

HTC wypuściło na rynek swojego flagowca, HTC 10, w maju tego roku. Smartfon zebrał niezłe recenzje, ale nie mógł pochwalić się sensacyjną sprzedażą. Firma pracuje nad jego następcą, i już dotarły do nas pierwsze plotki o jego specyfikacji.

Reklama

Oczywiście nazwa HTC 11 to czysta spekulacja – nie wiadomo, jak będzie nazywać się nowy produkt Tajwańczyków. Jednak jeden z użytkowników chińskiego giganta społecznościowego, Weibo, natrafił na ciekawą wzmiankę dotyczącą nowego urządzenia HTC. Człowiek ten jest znany z regularnego dostarczania przecieków na temat nadchodzących premier, także można wziąć jego przekaz pod uwagę.

htc-11

Jeśli to, co leakster znalazł jest prawdą, to HTC 11 nadciągnie z 5.5-calowym, obustronnie zakrzywionym ekranem QHD o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Miałby to być krok równający do szeregu wciąż rosnących flagowców konkurencji.

Info mówi także o 12-megapikselowym aparacie z tyłu urządzenia i 8-megapikselowym z przodu. Tylny aparat nie wpisuje się specjalnie w trend podwójnych obiektywów. Można mieć tylko nadzieję, że jego jakość będzie wystarczająco dobra.

Rzecz jasna, na tym etapie, rozmowa o rzeczowości tych rewelacji jest bezsensowna. Może to jeden z trzech zapowiadanych na 2017 rok smartfonów HTC? Jeśli jednak dane uzyskane z Weibo są prawdziwe, wskazują na to, że HTC nie zamierza poddawać i szykuje coś naprawdę ciekawego.

 

źródło: androidpure.com, HTC Source