Samsung brata się z Xboksem. Pierwsza gra mobilna z serii Forza trafi najpierw na smartfony Galaxy

Pamiętacie taką grę „Forza Street”? Jest dostępna za darmo dla użytkowników Windowsa 10, ale wkrótce trafi także na smartfony z Androidem. Jak się okazuje – jako pierwsi zagrają w nią właściciele smartfonów Samsung.

Reklama

Na konferencji Samsung Galaxy Unpacked 2020 podano do wiadomości ciekawą nowinę: Koreański producent podjął współpracę z Xboksem od Microsoftu, by dostarczać na smartfony gry mobilne wysokiej jakości. Pierwszą produkcją, jaka zawędruje na urządzenia z rodziny Galaxy, będzie Forza Street.

Reklama

Forza Street wjedzie najpierw na Samsungi

Microsoft wydał Forzę Street w kwietniu 2019 roku jako darmowy tytuł do pobrania na Windowsa 10. Już wtedy zapowiedziano, że trafi on także na urządzenia mobilne, choć początkowym zamiarem było wyrobienie się z tym planem do końca ubiegłego roku. Najwyraźniej deweloperów zaskoczyła zima, bo rok 2019 się skończył, a o Forzy na smartfony nie było nic słychać. Być może już wtedy Microsoft wiedział, że zamierza podjąć współpracę z Samsungiem, więc nie wychylał się z kolejnymi obietnicami.

 

Tym razem też nie mamy żadnej konkretnej daty premiery. Informacja prasowa Samsunga wspomina o tym, że Forza Street będzie wydana „jeszcze w tym roku”, co nie brzmi jak zwiastun szybkiego wydania, biorąc pod uwagę, że rok się dopiero zaczął. Gdyby fani tej serii gier wyścigowych na Xboksa mieli czekać na mobilną Forzę kolejne długie miesiące, podejrzewam, że wielu straciłoby do tego tytułu jakikolwiek zapał.

Samsung chwali się jednak, że Galaxy S20 jest idealnym smartfonem „startowym” dla Forzy Street. Z szybkim procesorem, 12 GB RAM i działającym w tle trybie Game Booster może być w tym trochę prawdy. Tak czy siak, jeśli spodziewacie się rychłego uruchomienia tej gry na smartfonach, kierujcie swój wzrok ku znajomym, którzy zaopatrzyli się w nowe flagowce Samsunga – oni będą mogli pobrać ją jako pierwsi.

Jeśli chcecie pobrać grę Forza Street na Windowsa 10, możecie skorzystać z tego linku.

https://youtu.be/07TffPtB_Jg

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra oficjalnie! (pierwsze wrażenia)

 

źródło: własne, Samsung