Jakież to brzydkie: tak wygląda jeden z prototypów smartfona Google Pixel 5 XL

Oficjalnie otwieram sezon przecieków dotyczących smartfonów Google Pixel na rok 2020. Jako pierwszy wystąpi Pixel 5 XL z paskudną wysepką na aparat.

Reklama

Google może i jest technologicznym gigantem, ale nie potrafi utrzymywać w tajemnicy kwestii związanych z produkcją swoich smartfonów. Piksele 4 i 4 XL były nam znane na całe miesiące przed premierą, i zanosi się na to, że w wypadku ich następców będzie podobnie.

Więcej, grubiej, brzydziej

Kto by przypuszczał, że gdy Apple pokazywało swoje iPhone’y, będziemy świadkami prawdziwego boomu na smartfony z modułem aparatu przypominającym kuchenkę elektryczną w rzucie kadru z góry? No dobrze, pewnie sporo osób się spodziewało. Google przejmuje więc ten motyw, przerabia go i wypluwa, starając się chyba o miano najgorzej zaprojektowanej wysepki z obiektywami w smartfonach. Bo popatrzcie na to:

Reklama

Wygląda to potwornie. Jest też promień nadziei: projekt ten wcale nie musi być ostatecznym. Jak przekazał youtuber Jon Prosser, jest to jeden z trzech prototypów wyglądu nowych Pikseli. Z jednej strony się cieszę, a z drugiej – trochę boję, jak wyglądają kolejne dwa. Na razie nie mamy do nich dostępu, więc trudno powiedzieć na ich temat cokolwiek poza tym, że istnieją. Google najwyraźniej kontynuuje swoją praktykę, corocznego przygotowywania różnych koncepcji nowego wyglądu i wybrania jednej spośród nich.

Prawda jest też taka, że jeśli Pixel 5 będzie robił wyraźnie lepsze zdjęcia od innych smartfonów, to nikogo nie będzie obchodzić to, jak wygląda moduł aparatu. Liczyć się będzie sama jakość fotografii i tego, co będą potrafiły mobilne kamery Google.

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby gigant z Mountain View ograniczył się jedynie do zmniejszenia ramek wokół wyświetlacza w Pikselu 5. Jednocześnie znacznie, ale to znacznie bardziej interesuje mnie, jak będzie prezentował się tańszy i bliższy nam Pixel 4a. Bo z aparatu w jego poprzedniku można być naprawdę zadowolonym.

źródło: Front Page Tech dzięki BGR

  1. Tak się zastanawiałem jak można projektować takie potworki. HTC posłali na dno z google będzie im troche trudniej.

 1. Niech autor artykułu się nieco doedukuje zanim znów napisze coś w stylu „Google przejmuje więc ten motyw” bo przecieki wskazujące na wysepkę z aparatem w pixelu były znane długo zanim okazało się że iPhone 11 ma mieć podobną ;)

 2. Wygląda jak gęba wystraszonego mima.
  Sorry, to takie pierwsze skojarzenie :)
  Tak na poważnie to widziałem brzydsze.

  1. Co xD? Ten pixel wygląda jakby miał upośledzoną patelnie zamiast aparatów, S20 przynajmniej ma to zrobione estetycznie.

   1. S20 i estetycznie?
    Estetycznie to miało Mi6 przykładowo – równo z obudową, nie rzucające się w oczy.

    A od kiedy do fonów pakują 3+ aparaty to tego nie da się wręcz zrobić by dobrze wyglądało.

 3. Fajny.
  Mam Pixel 2xl i jestem mega zadowolony. A co do wyglądu, nie jest aż tak źle, widziałem dużo gorsze modele.

 4. Szczerze…? Nie jest tragicznie, są o wiele gorsze. A poza tym na 80% ten wygląd się jeszcze zmieni, rendery zawsze wyglądają brzydziej od realnego telefonu.

 5. Jest przynajmniej symetrycznie, ja bym nie miał nic przeciwko gdyby tak wyglądał. Flagowy Pixel to nie jest telefon dla mas tylko dla entuzjastów, Google próbuje różnych rzeczy.

  1. Tia… Między robieniem pikseli przez HTC, więc kopiowaniem stylu Tajwańczyków, którzy niejednokrotnie pokazali, że Apple to niezły wzór do naśladowania, po własny projekt… o ironio, również zalatujący HTC i Apple… Tak Google próbuje różnych rzeczy. :’D

   Niemniej jednak, jestem za (rękoma i nogami) tym projektem, bo w końcu wygląda… nowatorsko. Czy ładnie, czy brzydko. Jeśli coś się komuś podoba nie może być stuprocentowo brzydkie :D

 6. Wow o pikselach wiedzieliśmy wszystko przed premierą. Mogę zapytać czy o Samsungu lub Apple nie?

 7. Wcale nie jest źle. Patrząc wstecz to mieliśmy masę gorszych projektów nieudanej aborcji. Pixel 2XL, iPhone 11, Xperia ZX2.. Motorola ktoraś tam też wyglądała jak designersko walnięta.. było tego. To co tutaj widać wcale nie trzepie po gałach jak wcześniejsze urządzenia, które też się spotkały z masą krytyki. Tak czy inaczej ten design ma akurat swoje zalety, więc zobaczymy jak się sprawy potoczą.

 8. A teraz wyobraź sobie te same aparaty w tym samym ułożeniu tylko że z wyspą jako trójkąt… ehh a mogło to wyglądać nowatorsko i ciekawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama