Pierwsza grafika nowego Sony Xperia XA | Tabletowo.pl

Pierwsza grafika nowego Sony Xperia XA

Dołącz do dyskusji 0

Sony powoli przymierza się do pokazania światu następnej generacji swoich średniopółkowych smartfonów. Zaczynamy więc od grafiki, którą widzicie powyżej. Możemy się z niej co nieco dowiedzieć na temat następcy Xperii XA.

Sony najwyraźniej nie zamierza wprowadzać żadnej rewolucji i konsekwentnie trzyma się wzornictwa wyznaczonego przez poprzednią serię. Zastosowano tu jednak nieco więcej obłości względem obecnej generacji, co jest pewnym kompromisem pomiędzy wiernością tradycyjnego designu Sony a obecnymi trendami idącymi w kierunku zapewnienia jak największej wygody użytkowania smartfonów.

Widać zaokrąglone boki telefonu, typowy dla Sony mały mały klawisz odblokowania ekranu, przyciski sterowania głośnością i fizyczny spust migawki aparatu. W nowej Xperii nie zrezygnuje się najwyraźniej ze złącza słuchwkowego 3.5 mm, co na pewno docenią fani słuchawek z wtyczką mini jack. Widać też dwie maskownice na froncie urządzenia – czyżby Sony chciało zastosować tu głośniki stereo?

Prawdopodobnie patrzymy na 5-calowy model o gabarytach zbliżonych do aktualnej wersji Xperii XA. Specyfikacja nie jest znana nawet w przybliżeniu, gdyż to pierwszy sygnał dotyczący nowego smartfonu Sony. W miarę upływu czasu, na pewno dowiemy się czegoś więcej, biorąc pod uwagę, że od premiery poprzedniczki minęło już 10 miesięcy.

źródło: @onleaks, slashleaks

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona