Nubia Red Magic

Piekielnie szybka Nubia Red Magic 3 zadebiutuje pod koniec kwietnia

Nubia od pewnego czasu przewija się przez nasz rodzimy rynek. Trudno jednak byłoby powiedzieć, że telefony tej firmy cieszą się dużą popularnością. Czy „pogromca benchmarków”, czyli Nubia Red Magic 3, zdoła zmienić ten trend?

Warto rozpocząć od tego, że Nubia Red Magic 3 to jedno z niewielu urządzeń, które wpisuje się w niszę smartfonów gamingowych. Na tym rynku swoich sił próbuje jeszcze Xiaomi oraz Razer, czyli dwie uznane, cenione w branży firmy. Nowa Nubia ma jednak coś, czego konkurencja może jej po cichu zazdrościć. Producent zdołał wykręcić absolutnie topowy wynik w Antutu, dzięki któremu, z dorobkiem ponad 470 tysięcy punktów, dzierży teraz zaszczytne pierwsze miejsce w tym benchmarku. 

Reklama
Fot: screen z: 91Mobiles

Spodziewamy się, że urządzenie dostanie pokaźnych rozmiarów akumulator o pojemności wynoszącej aż 5000 mAh. Serwis źródłowy wskazuje też na obecność szybkiego ładowania (30 W) oraz Snapdragona 855. Nie powinno Was też zdziwić, że – jak na gamingowe urządzenie przystało – smartfon ma mieć aż 12 GB pamięci RAM oraz dedykowany system chłodzenia, który będzie bazował na jednoczesnym wykorzystaniu powietrza oraz cieczy. Podobne rozwiązanie oferuje chociażby Xiaomi Black Shark 2.

Razer Phone 2 + gamepad Raiju Mobile. Czy to idealny duet dla graczy?

Producent zamierza też postawić na wysoką częstotliwość odświeżania ekranu, choć niestety wciąż nie znamy szczegółowych parametrów tego modułu. Mówi się też o dedykowanych przyciskach dla graczy, trybie 4D Shock oraz 256 GB na dane użytkownika. W chwili obecnej nie wiemy czy pojawi się możliwość rozbudowy pamięci z wykorzystaniem karty microSD. Wiemy natomiast, że smartfon ma zadebiutować 28 kwietnia, a jego cena nie powinna przekroczyć 49 990 rupii, co daje nam kwotę zbliżoną do 2800 złotych.

Jak sądzicie, na rynku jest miejsce na smartfony gamingowe? A może uważacie, że nie mają one absolutnie żadnego sensu? Dajcie znać w komentarzach. 

źródło: 91Mobiles

na zdjęciu głównym: Nubia Red Magic 2