PicUntu 4.4.3 - Linux na tabletach z procesorem RK3188 - Tabletowo.pl

PicUntu 4.4.3 – Linux na tabletach z procesorem RK3188

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl PicUntu 4.4.3 - Linux na tabletach z procesorem RK3188 Aktualizacje Ciekawostki

RK3188 to czterordzeniowy układ firmy Rockchip ARM Cortex A9 (1,8 GHz) z GPU Mali-400 MP. Najczęściej znajdziemy go w urządzeniach z niższej bądź średniej półki, takich jak chociażby recenzowanych niedawno na łamach Tabletowo.pl Kiano Elegance czy Navroad Nexo Go. Ostatnio zrobiło się o nim głośno za sprawą tabletu Chuvi V88, stworzonego przy współpracy z Rockchipem, który to poszerzał funkcjonalność systemu Android o popularne „okienka”.

Od teraz urządzenia wyposażone w ten SoC będą mogły pochwalić się kolejną cechą, które wyróżni je na tle konkurencji. W sieci pojawiła się bowiem PicUntu 4.4.3, czyli dystrybucja systemu Linux przystosowana do współpracy z RK3188. Mimo iż autorzy tej wersji popularnego systemu operacyjnego zaprojektowali ją z myślą o współpracy z MK802 IV, czyli miniaturowym komputerem opartym na Androidzie, to jednak wszystko wskazuje na to, iż będzie ona działać również na pozostałych urządzeniach wyposażonych w RK3188.

Niestety, wersja 4.3.3 posiada jeszcze kilka dość poważnych ograniczeń, wśród których najbardziej dotkliwe są: brak wsparcia dla zintegrowanego Bluetooth (adaptery BLuetooth podłączane przez USB działają poprawnie) oraz brak możliwości korzystania ze sprzętowej akceleracji grafiki. Osoby zainteresowane zainstalowaniem PicUntu 4.3.3 na swoich urządzeniach mogą pobrać niezbędne pliki z forum Rikomagic, na którym znajdą też instrukcje dotyczącą procesu instalacji. Należy jednak pamiętać, że błędy popełnione podczas instalacji mogą uszkodzić tablet, więc wszelkie działania tego typu podejmujemy na własną odpowiedzialność.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona