Wiko VIEW

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti (wideo)

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Ostatnim tabletem Kiano, który miałam okazję testować, był… Pro 10 Dual prawie rok temu. W międzyczasie na rynku debiutowało sporo urządzeń tej firmy, które chciałam przetestować, ale ciągle otrzymywałam mejle, że “wkrótce” zostanie mi udostępniony egzemplarz testowy i niestety owo “wkrótce” zamieniało się ostatecznie na “nigdy”. Czy naprawdę jestem aż tak wymagająca, by producenci i dystrybutorzy sprzętu bali się podsyłać mi sample testowe? Bo to trochę tak wygląda… Dopiero gdy w sprzedaży pojawił się Kiano Elegance by Zanetti, a Kiano było (i jest w dalszym ciągu) pewne jego jakości, doczekałam się przysłania urządzenia. Zapraszam więc do zapoznania się z jego recenzją.

Parametry techniczne Kiano Elegance by Zanetti:
– 9,7″ 2048 x 1536 pikseli, IPS2,
– czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 Cortex A9 1,6GHz z Mali 400 MP,
– 2GB RAM,
– 16GB pamięci wewnętrznej,
– Android 4.2.2 Jelly Bean,
– aparat 2 Mpix,
– kamerka 0,3 Mpix,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– Bluetooth,
– akumulator o pojemności 8000 mAh,
– 3.5 mm jack audio,
– wyjście microHDMI,
– port microUSB,
– slot kart microSD,
– wymiary: 240 x 175 x 10 mm,
– waga: ok. 580 g,
– Kiano Assistance.
Cena: ok. 900 złotych.

Wideo

Słowem wstępu…

Zanetti może Wam się kojarzyć z Javierem Zanettim, argentyńskim piłkarzem Interu Mediolan, Marco Zanettim, włoskim specem od bilarda czy Segafredo Zanetti, jedną z wielu marek kaw znanych na świecie. Jednak Kiano Elegance, jak informuje Kiano, “swój design zawdzięcza włoskiemu projektantowi sztuki użytkowej Marco Zanettiemu, który sygnuje swym nazwiskiem całą serię Elegance”. Przyjrzyjmy się zatem jego wyglądowi i jakości wykonania.

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Pierwsze wrażenia

Już po pudełku, w którym sprzedawany jest Kiano Elegance widać, że Kiano postawiło sobie za punkt honoru, by wszystko było perfekcyjnie wykonane i klient nie mógł się do niczego przyczepić. Opakowanie jest solidnie wykonane i błyszczące – przykuwa wzrok i zachęca, by zajrzeć do jego środka. Tam naszym oczom ukazuje się tablet oraz akcesoria w postaci ładowarki, kabla USB, adapteru microUSB-pełnowymiarowe USB, słuchawek oraz papierkowej dokumentacji: instrukcji obsługi (co ciekawe, w moim pudełku były dwie sztuki) oraz karta gwarancyjna.

Na pierwszy rzut oka Kiano Elegance nie wyróżnia się niczym spośród konkurencyjnych produktów dostępnych na rynku. Patrząc na nie z przodu można odnieść wrażenie, że jest to po prostu kolejny zwykły tablet, który przyszło mi testować. No, może poza przyjemnie połyskującą srebrną ramką ciągnącą się przez prawie całą długość krawędzi (tylko na lewej jest krótka przerwa na czarny plastik), widoczną przy większym odchyleniu tabletu. Patrząc na niego z przodu, na wprost, nie można się doszukać znamion bardziej interesującego modelu. To się jednak zmienia w chwili, gdy je odwrócimy. I tu zaskoczenie. Bardzo pozytywne.

Obudowa modelu jest jednym kawałkiem aluminium, który nadaje mu Eleganc(ki)e(go) charakteru, a cztery wkręty są ciekawym dodatkiem. Szczotkowane aluminium z wytłoczonym w górnej części panelu logo Kiano i niewielką częścią czarnego plastiku (pod którym znajdują się wszelkie anteny) sprawia, że mamy wrażenie obcowania ze sprzętem z najwyższej półki. Wizualnie tablet jest bardzo ładny, a i po wzięciu w dłonie pod palcami czuć solidną jakość wykonania urządzenia.

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Skoro o niej mowa – jest świetnie. Dawno nie trzymałam w rękach tak dobrze złożonego tabletu, którego cena zamyka się w tysiącu złotych. Poszczególne części obudowy są ze sobą świetnie spasowane, nic nie skrzypi, nie odstaje i nie wygina się. Jedynie ekran przy mocniejszym ściśnięciu ugina się, powodując “pływanie ekranu”, ale to akurat jest powszechne. Zastosowanie szczotkowanego aluminium, oprócz dobrego wyglądu, ma jeszcze jedną istotną zaletę – maskuje wszelkie odciski palców. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o wyświetlaczu, które je uwielbia…

W skrócie: Kiano Elegance naprawdę świetnie się prezentuje i zwraca przez to uwagę osób, które wcześniej obojętnie patrzyły w stronę testowanych przeze mnie urządzeń, a do jego jakości wykonania nie można mieć żadnych zastrzeżeń. W cenie do tysiąca złotych jest to niespotykane. Kiano – brawo!

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Porty, złącza

Rozmieszczenie przycisków fizycznych zostało nieźle przemyślane. Zarówno włącznik urządzenia, jak i przyciski do regulacji głośności, znajdziemy na prawej krawędzi modelu – u góry. U góry, czyli pod palcem wskazującym (umówmy się – 10,1-calowe tablety przez większość czasu trzymamy w trybie poziomym). Nieco gorzej jest z portami, które… są dosłownie – pod ręką.

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Na tej samej krawędzi, wciąż zostając przy prawej, firma postanowiła umieścić osadzony w obudowie przycisk reset (nie przydał mi się podczas testów), gniazdo ładowania, wyjście microHDMI, port microUSB, 3.5 mm jack audio oraz głośnik. Aż chciałabym powiedzieć, że jeden z głośników, ale niestety, tu mamy do czynienia z dźwiękiem mono (po przeciwległej stronie zabrakło drugiego głośnika, z niewiadomych powodów – szkoda).

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Zastanawiacie się zapewne gdzie jest slot kart microSD, skoro wszystkie porty i przyciski znalazły swe miejsce na jednej krawędzi… Gniazdo to, jako jedyne, znalazło się w innym miejscu – na dolnej krawędzi po prawej stronie. Osadzone jest w obudowie, a włożona do niego karta nie wystaje nawet minimalnie.

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Oczko aparatu jest w lewym górnym rogu tylnego panelu tabletu. Jak wiecie, nie lubię takiego umieszczenia ze względu na bardzo prawdopodobną możliwość zasłaniania go ręką. Lewa strona poświęcona została na opisy portów i złączy, z kolei prawa – na antenki znajdujące się pod czarnym, niewielkim kawałkiem plastiku, który wyróżnia się na tle szczotkowanego aluminium, jednocześnie nieźle się z nim komponując.

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Porty:
– gniazdo ładowania: wtyczka wystaje ok. 2 mm,
– wyjście microHDMI: wtyczka nie wystaje, jest odpowiednio stabilnie osadzona w porcie; niestety, mimo usilnych prób, nie udało mi się przesłać obrazu i dźwięku do telewizora – nie jest to wina kabla (sprawdzałam z innym tabletem), więc prawdopodobnie wina leży po stronie testowanego egzemplarza,
– port microUSB: nie można ładować tabletu przez USB komputera; dzięki USB OTG podłączymy do tabletu wszelkiego rodzaju akcesoria peryferyjne, w tym: pendrive’a, zewnętrzny dysk, myszkę, klawiaturę i zewnętrzny modem 3G. Wynik tabletu uzyskany w ATTO poniżej:

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Wyświetlacz

Stale, przy każdej okazji, jak mantrę powtarzam, że wyświetlacz jest najważniejszym komponentem każdego mobilnego urządzenia – czy to telefonu, czy tabletu (a i w przypadku większej elektroniki odgrywa istotną rolę, jak choćby w laptopach, monitorach czy telewizorach). Nic więc dziwnego, że Kiano postanowiło w swoim flagowcu zaimplementować matrycę najwyższych lotów. Mowa tu o ekranie IPS o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, która jest bardzo przyjemna w użytkowaniu.

Zacznijmy może od rozdzielczości. 2048 x 1536 pikseli na 9,7 calach daje zagęszczenie pikseli na poziomie 264 ppi, co jest świetną wartością. Zastosowana rozdziałka sprawia, że czytanie treści na stronach internetowych czy we wszelkiego typu dokumentach jest czystą przyjemnością – czy to w pionie, czy w poziomie, czcionki są ostre, gładkie i czytelne. Bez trudu, bez powiększania, możemy przeczytać to, co widnieje na ekranie.

Kolejna kwestia to kąty widzenia. Dzięki technologii IPS, oglądając treści multimedialne w kilka osób, nie możemy narzekać na brak widoczności czy zmiany kolorów siedząc po lewej lub prawej stronie. Kąty widzenia są doskonałe.

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Bardzo dobrze jest również z odwzorowaniem kolorów. Na przyzwoitym poziomie stoi kontrast i nasycenie barw. Zastrzeżenia można mieć do maksymalnej jasności ekranu, która jest tylko trochę jaśniejsza od najciemniejszej wartości. Urządzenie nie oferuje czujnika natężenia światła, przez co za każdym razem, gdy zmienia się oświetlenie wokół nas, jesteśmy zmuszani zmieniać jasność ręcznie.

Kwestie typowo użytkowe stoją na wysokim poziomie. Ekran szybko i precyzyjnie reaguje na każde polecenie użytkownika. Wyświetlacz nie miał również problemów od strony technicznej. Nie doszukałam się wycieków światła czy martwych pikseli.

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Działanie, oprogramowanie

Gdyby nie aktualizacja do Androida 4.2.2 Jelly Bean, udostępniona przez Kiano jakiś czas temu, w tym akapicie znalazło by się dużo gorzkich słów. Na szczęście nowsza wersja systemu, w stosunku do Androida 4.1, wnosi wiele dobrego. Przede wszystkim zauważalne jest to przy przeglądaniu stron internetowych, które szybciej i lepiej wczytują treści (wcześniej pojawiały się białe pola i trzeba było dłużej poczekać aż się strona w pełni załaduje). Wciąż jednak nie można mówić o tym, że Kiano Elegance by Zanetti jest demonem prędkości niemiewającym problemów.

Przez większość czasu jest to wydajne i szybkie urządzenie, które jednak czasem miewa problemy samo ze sobą. Zdarza się, że przechodzenie pomiędzy poszczególnymi ekranami domowymi nie jest tak płynne, jakbyśmy tego oczekiwali, po przejściu do karty z widżetami przez w pierwszej chwili widzimy same podpisy, dopiero po chwili ładują się również ikony, itd., a aplikacje czasem otwierają się z opóźnieniem. W tym przypadku ma zastosowanie zasada – im mniej zainstalowanych aplikacji, tym tablet działa szybciej. Z działaniem WiFi i Bluetooth za to nie było żadnego problemu.

Urządzenie ma problemy z Google Play, któremu często zdarza się wymuszać zamknięcie – co ciekawe, podoba sytuacja miała miejsce w przypadku testowanego ostatnio przeze mnie Navroad Nexo Go, również z Rockchip RK3188.

kiano elegance by zanetti

Preinstalowane na tablecie aplikacje: aparat, ApkInstaller, Explorer, galeria, Gmail, przeglądarka internetowa, kalendarz, kalkulator, Mapy Google – do użytku jedynie online (brak GPS), Movie Studio, odtwarzacz muzyczny i wideo, poczta, rejestrator dźwięków, Google Play, Google Talk oraz zegar. Przeglądarka internetowa natywnie wspiera flash playera.

Obudowa urządzenia podczas dłuższego korzystania nie nagrzewa się. Podczas zimnych (prawie już jesiennych) wieczorów jedynie przyjemnie ogrzewa ręce, osiągając maksymalną temperaturę oscylującą w okolicach 33-34 stopni.

Z 16GB pamięci wewnętrznej do dyspozycji użytkownika jest ok. 14,50GB. Pamięć została podzielona następująco: 1,97GB na aplikacje (pamięć wewnętrzna) oraz 12,63GB na dane (nand flash). Oprócz tego do naszej dyspozycji jest slot kart microSD.

Test pamięci systemowej (AndroBench dla 64/64 MB):
– szybkość ciągłego odczytu danych: 9,06 MB/s
– szybkość ciągłego zapisu danych: 4,95 MB/s
– szybkość losowego odczytu danych: 9,82 MB/s, 2516.11 IOPS(K)
– szybkość losowego zapisu danych: 0.24 MB/s, 63.01 IOPS(K)

kiano elegance by zanetti

Wideo

Kiano na swojej stronie internetowej zapewnia, że Elegance by Zanetti radzi sobie z następującymi formatami:
– audio: MP3, WMA, 3GP, AAC, FLAC, WAV, OGG,
– wideo: WMV, MOV, AVI, RM/RMVB, MPEG2-4.

A w rzeczywistości? Nawet na preinstalowanym odtwarzaczu wideo – świetnie! Spójrzcie poniżej:
– Matrix (mkv, 480p, xvid, as l5, 1mbps, he aac, napisy): nie odtworzył,
– Suzumiya (mkv, 720p, h264, 3mbps, vorbis, napisy): płynnie, z dźwiękiem, z napisami,
– Harry Potter (mkv, 720p, h264, hp 3.1, 600kbps, aac/mp3 dual audio): płynnie, lekki brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem, obie ścieżki dźwiękowe dostępne,
– Planet (mkv, 720p, h264, hp 5.1, 6mbps, ac3, napisy): płynnie, z dźwiękiem, z napisami,
– Planet 2 (mp4, 720p, h264, hp 5.1, 6mbps, ac3): płynnie, z dźwiękiem,
– Shrinkage (mp4, 720p, h264, mn 3.1, 3mbps, aac): płynnie, z dźwiękiem,
– Shrinkage 2 (mkv, 720p, h264, hp 3.1, 3mbps, aac): płynnie, z dźwiękiem,
– Birds (mkv, 1080p, h264, hp 4.1, 40mbps): płynnie,
– hddvd (mkv, 1080p, vc1, ap l3, 18mbps, ac3): płynnie, z dźwiękiem,
– Monsters (mkv, 1080p, h264, hp 4.1, 10mbps, dts, napisy): co jakiś czas obraz się zawiesza, z dźwiękiem, z napisami.

kiano elegance by zanetti

Głośnik

Jak wspomniałam na początku, głośnik jest jeden. Aż prosi się, by na przeciwległej krawędzi znajdował się drugi głośnik, a tu niestety… Jest jeden, przez co nie mamy do czynienia z dźwiękiem stereo. W dodatku umieszczony został w dolnej części prawej krawędzi, co sprawia, że trzymając tablet w dłoniach nie sposób nie zasłonić jego otworu, a co za tym idzie – zagłuszyć wydobywający się z niego dźwięk.

Sam dźwięk jest stosunkowo głośny (choć zdarzyło mi się trzymać w rękach urządzenia z głośniejszymi głośnikami) i całkiem czysty. Nawet na najgłośniejszym ustawieniu trudno doszukiwać się trzeszczenia czy charczenia charakterystycznego dla głośników znajdujących się w tabletach.

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Gry, benchmarki

Odniosłam wrażenie, że to, czy bardziej wymagające tytuły działają na Kiano Elegance płynnie czy nie, zależy od kaprysu urządzenia. Zdarza się bowiem, że po odpaleniu Real Racing 3 czy Grand Theft Auto 3 grafika stoi przez cały czas na przyzwoitym poziomie ze sporadycznie występującymi mikroprzycięciami, innym razem z kolei te przycięcia są zdecydowane większe, a co za tym idzie – bardziej irytujące. Zastrzeżeń nie można mieć za to do czujnika ruchu, który bez żadnych problemów pozwala na przyjemne prowadzenie samochodu w Real Racing 3. Jeśli chodzi o proste gierki typu Angry Birds, iRunner czy Granny Smith – z tymi Elegance radzi sobie bez problemów.

Benchmarki:
NenaMark2: 49,5
NenaMark1: 57,1
Quadrant: 5170
AnTuTu: 13876 (CPU: 8329, GPU: 1763, RAM: 2937, I/O: 847)
CFBench: 25734, 6320, 14085
An3DBench: 7620
An3DBenchXL: 34607
3D Mark:
Ice Storm: 3107
Ice Storm Extreme: 2464

Recenzja tabletu Kiano Elegance by ZanettiRecenzja tabletu Kiano Elegance by ZanettiRecenzja tabletu Kiano Elegance by ZanettiRecenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti Recenzja tabletu Kiano Elegance by ZanettiRecenzja tabletu Kiano Elegance by ZanettiRecenzja tabletu Kiano Elegance by ZanettiRecenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti recenzja kiano elegance by zanetti

Aparat, kamerka

Za każdym razem, gdy chciałam zrobić jakieś zdjęcia testowe, była brzydka pogoda i nawet wewnątrz pomieszczeń było ciemno. Tym samym możecie zobaczyć jak prezentują się fotki zrobione w nieciekawych warunkach oświetleniowych. Wniosek jest jeden: aparat 2 Mpix nie powala na kolana, a brak diody doświetlającej daje się we znaki. Dodatkowo nie mamy możliwości nakierowywania ostrości na wybrany punkt, bowiem tablet nie oferuje touchfokusa.

kiano elegance by zanettikiano elegance by zanettikiano elegance by zanettikiano elegance by zanetti

Jakość przedniej kamerki jest średnia, ale pozwala na przeprowadzenie rozmowy wideo przez Skype.

Akumulator

Akumulator o pojemności 8000 mAh mógłby sprawiać wrażenie, że tablet będzie długo pracował w różnych konfiguracjach. Niestety, trzeba wziąć poprawkę na zastosowane komponenty w tym urządzeniu, czyli czterordzeniowy procesor i ekran o wysokiej rozdzielczości (2048 x 1536 pikseli), które są bardzo prądożerne.

Tym samym na najjaśniejszym ustawieniu poprzeglądamy strony internetowe przez cztery i pół godziny, natomiast gdy jasność ekranu maksymalnie ściemnimy, czas wydłuży się do nieco ponad siedmiu godzin. Mogło by być lepiej. Korzystając jednak z niego z przerwami, bez większych problemów można wypracować sobie schemat – praca w dzień, ładowanie wieczorem.

Alternatywy

Szukając alternatywy dla Kiano Elegance by Zanetti należy zwrócić uwagę na obecność czterordzeniowego procesora oraz ekranu o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Jakie modele oferują takowe parametry? Na myśl przychodzą mi trzy produkty: Modecom FreeTab 9704 IPS2 X4 za 829 złotych (Allwinner A31, Android 4.1, aparat 5 Mpix, bateria 7500 mAh), Plug Force za 829 złotych (Allwinner A31, Android 4.1, aparat 5 Mpix, bateria 7000 mAh) oraz Shiru Emperor za 888 złotych (Rockchip RK3188, Android 4.1, aparat 2 Mpix, bateria 10000 mAh).

Recenzja tabletu Kiano Elegance by Zanetti

Podsumowanie

Po modelu Elegance by Zanetti widać, że firma Kiano chciała się wyróżnić na rynku zarówno pod względem wzornictwa, jak i oferowanych parametrów technicznych. O ile wygląd zasługuje na uznanie (ale tylko z tyłu, z przodu wygląda jak typowy tablet), tak w przypadku komponentów można mieć zastrzeżenia do optymalizacji. Zastosowana wysoka rozdzielczość wyświetlacza jest bardzo wymagająca, przez co nawet czterordzeniowy procesor z 2GB RAM okazuje się niewystarczający, co objawia się nierówną wydajnością pracy urządzenia. Ogólnie jednak jest to jedna z najciekawszych propozycji tabletowych dostępnych na rynku w cenie do tysiąca złotych.

Zalety:
– świetny ekran,
– eleganckie wzornictwo,
– doskonała jakość wykonania,
– brak problemów z wieloma formatami wideo,
– stosunek parametrów do ceny,
– ogólne działanie, ale…

Wady:
– nierówna wydajność pracy urządzenia,
– czas pracy akumulatora,
– głośnik mono,
– kiepski aparat,
– brak możliwości ładowania tabletu przez USB,
– ekran nadmiernie lubiący odciski palców.

Komentarze

 • Łukasz

  kiedy recenzja nexusa 7 2013?

 • Johnnyjonjc

  Tablet wyjątkowo ładnie wygląda jak na Chinczyka, ale nie rozumiem po co taka wielka rodzielczosc. Mogła to być FHD i od razu poczciwy mali400 lepiej by sobie radził.

 • Malgorzata

  Czekam z niecierpliwością na recenzje nowego nexusa 7. Kiedy?? Kiedy???

 • uru28

  Kasia,oni się nie bali przysłać sample testowe tylko wychodzili z słusznego założenia iż żaden z dotychczasowych sprzętów nie był wystarczająco godzien by spocząć w twych rękach ;)
  Kiano postawiło nie na te procesory co trzeba niestety.Chrześniaki zdały relację z testowania 9,7 quad core i trochę “śmiech przez łzy” bo ekran super,pamięć ok, video odtwarza super, gry chodzą w większości bez problemów a sprzęt dostaje przycięć i czkawki przy przewijaniu pulpitów…

 • rurek

  według mnie i tak tablet jest bardzo dobrym sprzętem jak za 899 zł kupiłem go 2 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony
  Polecam kupić we Włodipolu, bardzo szybka wysyłka
  http://allegro.pl/kiano-elegance-9-7-retina-4×1-6ghz-2gb-16gb-hdmi-i3519614548.html

 • mekintosz

  Bawiłem sie tym tabletem. Podzielam recenzje autorki z wyjatkiem kiepskiego( cichego ) głosnika. Warto dodac, ze natywnie obsluguje modem huawei u173 z karta orange/aero przez kabelek USB OTG.

 • paul123

  okroic tablet maks z czego sie da, nazwac go “elegance” i dowalic cene 1000zl i juz mozna wmowic ciemnej masie ze powstal super produkt a lud bedzie lykac. tylko w takim celu to jest robione.

  • Sopel

   I nazwać go “polskim” Ipadem, jak na jednej ze stron :P

   • słoneczko

    A z czego został okrojony ten tablet?, apropo wmawiania ciemnej macie – to widzę po komentarzu że jesteś w tym specjalistą.

    Słuchaj paul, kupiłeś jakiś tablet? miałeś z nim dziwne przejścia i teraz piszesz swoje mądrości, jeśli chcesz być “fajny” i ” mądry” napisz cokolwiek – byle na temat, ok?

    Z mojej strony wszystko – na temat.

    • paul123

     sloneczko, widocznie nalezysz do tej niechlubnej grupy ludzi ktorych wymienilem skoro nawet nie widzisz z czego tablet zostal okrojony. brak 3G i GPS to juz standard, ale kuzwa… jeden glosnik? mogli nie dac wcale, … a i WiFi tez by nie bylo potrzebne. Wowczas z twojej strony tez by padlo pytanie: “z czego zostal okrojony?” jakby komus cos sie nie podobalo. wazne ze fajnie wyglada i nazywa sie “elegance”. nic tylko brac. A tablet mam jeden: lenovo s6000 i zero problemow.

     • Kyle

      … no akurat mi 3G nie było specjalnie potrzebne, a GPS to już absolutnie. Aparatu też mogłoby nie być zupełnie. Jedynie brakuje drugiego głośnika, dla symetrycznego pola dźwiękowego … inna sprawa, że iPad też ma tylko jeden głośnik. A co do Twojego lenovo – ma niską rozdzielczość ekranu … bawiłem się Samsungiem o takiej rozdziałce, czyli 1280×800 i jednak ekran Kiano zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu (dużo wyższa jakość czcionek, czy zdjęć) … nawet pod wzgl. proporcji 4:3 są lepsze do czytania.

 • kamillos

  Kiano to syf. Zdarza sie ze kupimy akurat dobry produkt a ktos inny kupi syf. MediaMarkt wycofuje sie ze sprzedazy kiano, bo mieli za duzo problemow z kiano.

  • solomides

   Pierwsze słysze :) – niech zgadne, mówił Ci to prezes? czy dyrektor sprzedaży?, miej świadomość że jeśli piszesz takie informacje, powinny mieć potwierdzenie w praktyce, jeśli go nie mają – wróć do gimnazjum bo lekcje się jeszcze nie skończyły a narobisz sobie tylko zaległości.. :)

 • al

  Tyle razy mówiono tutaj o standardach czyli zapewnieniu powtarzalności testów. O ile doszło już w redakcji do zakupu termometru, by nie epatować czytelnika wrażeniami z kolan testera, to w zamian dla istotnego parametru tabletu czyli komunikacji ze światem zewnętrznym otrzymujemy komunikat “… nie było żadnego problemu”. A gdzie tabela zasięgu wifi, gdzie cokolwiek o 3G od znanej ponoć orędowniczki jego stosowania, gdzie zdania o podłączonych urządzeniach zewnętrznych przez OTG (nie mówię o tym jedynym, będącym chyba przepisaniem parametrów z instrukcji). I jeszcze te potworki językowe “solidną jakość wykonania urządzenia”, “oczko aparatu”

  • mobile4you

   Tez prosiłem kiedyś o standaryzację pomiaru jasności ekranu. Dla różnych urządzeń jasność może się różnić 50-100% dla nastawy minimalnej. Ma to wpływ na podawany czas pracy na akumulatorze.

 • Wróbel

  Kiano potrafi zrobić tablet , który jak ktoś już powyżej pisał , tnie się już na przewijaniu pulpitów, potrafi startować koło 10 minut!, a aplikacje używające internetu zwykle zastanawiają się po kilka minut. Może ten się różni od Kiano quad core.

  • To że startuje 10 minut to wina Androida, ze razem ze startem systemu startuje 100.000 programów i siedzą rezydentnie w pamięci wyswietlając reklamy. .
   .
   Może na nowym Andku 4.3 jest/będzie inaczej i prg rezydentne doczytują sie po starcie systemu…

 • Damianos

  kiedy wersja 3G??

 • bo1

  troche offt.
  na iboodzie BB PlayBook 64GB za 385 zł.
  może do tego jakieś pomysły ?

 • barwniak

  Ale woooolny flash. Takie wyniki to w tabletach za 200zł z biedronki można dostać. Z tego właśnie wynikają przestoje.

  • kainwrab

   Oj chlopczyku drogi, prowadziłeś może testy tabletów z biedronki za 200zł ?
   ta szybkość flasha gdybyś mógł nas oświecić / i wyłączyć wikipedie w 2gim oknie, to w czym jest mierzona?

   Czekam na odpowiedź, chyba że to wszystko co miałeś do powiedzenia ;) ?

   • Azawakh

    Flash Player chyba nigdy nie grzeszył szybkością jednak jest, był i pewnie jeszcze długo będzie wykorzystywany przy tworzeniu stron www bo nikt nikogo nie zmusi do natychmiastowego przejścia z Flasha na HTML 5 i dobrze, że tu Kiano zadbało o implementację wtyczki Flash Player 11 co też świadczy o tym, że nadal ona działa na Androidzie. Natomiast jeśli idzie o porównywanie szybkości ładowania stron www zawierających treści pisane we Flashu to chyba najlepiej położyć dwa urządzenia obok siebie dwóch różnych marek i w ten sposób porównywać szybkość działania przeglądarek z zaimpletowaną wtyczką Flash Player 11. Można też

    • Azawakh

     porównać działanie tego rozwiązania na dwóch różnych systemach jak ja to robię np Android o Blackberry OS10 i wyraźnie widzę, który system lepiej sobie radzi i w tym przypadku na korzyść BlackBerry OS10.

     • kainwrab

      Wiesz.. wtyczka to jedno, ale tu chodzi o obsługę systemową “wielowątkowości” androida 4.2 o który jest zapewne tyle płaczu, obsługa SDK 2.0 do dobre rozwiązanie, ale flash na androidzie nigdy nie będzie działał jakoś super, tu chodzi o ram + zabijanie go grafiką , słabym mali400 + rozdziałką a’la Retina… troche bez sensu ale nie bierzecie pod uwagę tego że flash się tnie ze względu na rozdzielczość? :) to tak jakbyśmy mierzyli szybkość czytania strony A4 tekstu.. ok?

      Przyjmijmy jedna strona A4 do przeczytania, tekst czcionką 14, a na kolejnej A4 tekst czcionką 6stką… mamy więcej do roboty prawda? flash ma dokładnie tak samo.. wraz z prockiem itd – chcecie bez zacięć? kupcie sprzęt z wydajniejszym prockiem , szybszym taktowaniem ram i mocniejszym proc graficznym.

      Wszystko w temacie.

    • @kainwrab:.
     +1

   • barwniak

    Światły człowieku, chodziło o wyniki testu ATTO dla Flash Memory, a nie o to, jaką ma wydajność w obsłudze wtyczki Adobe Flash Player .
    Wyniki zaprezentowane w artykule ośmieszają to urządzenie.

 • Azawakh

  Kolejna chińszczyzna w polskim /krakowskim wydaniu. Na wielki plus zaliczam wsparcie Flash Playera w przeglądarce, o którym w iPadacb nawet nie na co marzyć. Na minus podział pamięci wewnętrznej
  1.97 FB na aplikacje to moim zdaniem niestety ale zbyt mało na coraz bardziej rozbudowane aplikacje. Reszta sprzętu wydaje się być bardzo ok.

  • Marcin “Azawakh ” Wojciechowski

   Oczywiście miałem na myśli tablety w cenie do 1000 złotych…

 • Karev

  Plusy bardzo zachecaja do zakupu tego tabletu, wady pokazane przez p Kasię nie zniechęcja. Odciski palców? każdy tablet łapie odciski, głośnik mono? o ile działa głośno i wyraźnie nie wiem czemu jest wadą. Bateria i tak lepsza niż u konkurentów. Aparat? czy tablet słuzy do robienia profesjonalnych zdjęć? Jak dla mnie można kupować .

 • zrezygnowany posiadacz Kiano

  Dlaczego redakcja nie informuje o żałosnym poziomie serwisu firmy Kiano? Nakłaniacie ludzi do zakupu tego badziewia, a nie informujecie, że firma Barel Polska ignoruje klientów i zapisy gwarancji?

  Dlaczego Kiano nie przysyła tabletów do recenzji? Bo na przykład wypuszcza tablet reklamowany jako zgodny z Aero a fora huczą o niezgodności towaru ze specyfikacją.

  Więcej obiektywnych testów, a nie odwalania wierszówek.

  • Chyba normalnym jest, że nie napiszę o czymś, o czym nie mam zielonego pojęcia. Jeśli nie miałam prywatnie do czynienia z serwisem Kiano, mogę jedynie opierać się na doświadczeniu posiadaczy ich tabletów piszących opinie w sieci. Bardzo śmieszą mnie zarzuty, że moje testy są nieobiektywne. Nawet nie wiesz jak się uśmiałam ;) I przede wszystkim proszę zwrócić uwagę, że nigdzie nie napisałam, że polecam ten sprzęt. Co więcej, każdy kupuje taki tablet, jaki chce i jaki sam zdecyduje kupić. Każdy wie, czego potrzebuje. Pozdrawiam.

   • Myślę, że jakby Kiano za darmo rozdawali to też znaleźliby się niezadowoleni…

  • Solar

   Nie narzekajcie na serwis Kiano. Są firmy , które mimo zapewnień producenta, jest inaczej. W przypadku awarii sprzetu trudno wyegzekwowac naprawe gwarancyjna , trudno jest sie dodzwonic do producenta. Nie maja Kiano Assistance.

   • wściekła

    tak serwis chyba kpisz wysłałam niesprawny ubezpieczony tablet a po tygodniu dzwonią i mówią że wysłałam sprawny!!!!!!!!

  • Aero

   Kolego drogi?… aero działa sam na nim pracuję, w miejscowości 15tys/mieszkancow pod poznaniem , i nie rozumiem trojego qr** placzu, i lamentu, żałosny poziom to jest jedynie twoich wypowiedzi, nikt nikogo do niczego nie nakłania, nie działa Ci? to zwróć tablet i idz w …. swoją stronę, Gdzie kiano nie wysyła tabletów do recenzji?

   Niezgodność ze specyfikacją ? a powiedz gdzie tam jest napisane że działa z je***banym aero 2? cymbale?! bo już nerwy puszczają naprawde…. tak jak pisałem, nie podoba się tablet oddaj do sklepu kup inny, na którym Tobie w jakimś psim gaju będzie działało aero2 – pewnie nawet play, czy orange nie działa ale nie qr… aero ma dzialać! ….

 • kiano user

  Używam Elegance od 2 tygodni, na szczęście mój egzemplarz jest w pełni sprawny :-) Generalnie zgadzam się z plusami i minusami podanymi przez P. Kasię, dodam od siebie, że :
  * wyświetlacz – myślałem, że jest “ciemny”, ale po porównaniu z Ainolem Novo 9 Spark nie ma dramatu
  * w Google Playu “brak” kilku aplikacji (w porównaniu z np. Pentagram TAB 8.5)
  * w moim egzemplarzu działa HDMI (obraz + dźwięk, kabel Gembird 3 m za 25 zł).

  Podsumowując – kupowałem Kiano z “duszą na ramieniu”, ale póki co, to jestem zadowolony.

  • Napisz czego konkretnie brak – czasem uzywa się tego samego.
   .
   A problemem dostepności do jakiegoś prg-amu to nawet tablem na Tegrze czasem ma – taki już urok.

 • kiano user

  Osobiście to ja nie narzekam na braki, ale moje dzieci dostrzegły brak m.in. Race Illegal (ale wyszukałem apk i poszło).

 • Waldek

  Mam tablet od dwóch tygodni. Miałem spore obawy przed kupnem urządzenia tej marki, która nie jet u nas zbytnio popularna jeszcze , na szczęście moje lęki były bezpodstawne. Wygląda bardzo ładnie, jest dokładnie wykonany z materiałów dobrej jakości. Duży, czytelny ekran . Ekran – miło jest „ślizgać” się po nim, dobrze wychwytuje dotyk. Należy jednak dbać o jego czystość. Ogólnie serdecznie polecam to urządzenie, gdyż za tą cenę dostajemy dobrze wyposażony i w pełni funkcjonalny tablet.

 • Dominika

  Na stronie chipa jest fajny artykuł . Porównanie Kiano z Samsungiem. Poczytajcie, warto :)

 • zdezorientowany

  Slyszalem od studenta informatyki, ze nie ma tabletow z 4-rdzeniowym procesorem i taka jakoscia wyswietlacza, fakt odtwarza filmy nagrane w hd, ale nie odtwarza ich w takiej rozdzielczosci. Te parametry to chwyt marketingowy

  • Fredek

   Tak, ktoś sobie wymyślił , napisał takie parametry hehehe dobre. Można w prosty sposób sprawdzić parametry np aplikacją Antutu.

 • zdezorientowany

  Pobralem “es menedzer zadan” i jego odczyt parametrow byl inny.
  Zgadza sie procek 1608mhz, posiada 2gb pamieci ram, ale zamiast 16gb pamieci wewnetrznej ma 14,62gb(wlacznie z 1,97 internal storage bez 12’65) rozdzielczosc wynosi 1536×1976 w pionie i 2048×1464 w poziomie oba wyniki daja 240dpi, producent oznajmil 2048×1536 (260dpi)

  • Kyle

   Bo ekran fizycznie ma 2048×1536, tylko na części wyświetlają się przyciski systemowe.

 • Sandra

  Moja opinia po miesiącu użytkowania. Tablet bardzo solidnie wykonany. bateria trzyma 7-8 godzin. Świetnie sprawdza się w podróży – internet, muzyka, film. Używam modemu Kiano. Osobiście jestem zachwycona. Ekran świetny, dorównuje tym w iPadach. , choć bywają problemy – drobne zacięcia i tyle. Przy filmach znakomita jakość, dobre kąty widzenia. Muzyka czysta i przyjemna, choć mogłaby być głośniejsza . Gry działają dobrze i plynnie. Przeglądanie internetu – czysta przyjemność. Za tą cenę nadal najlepszy.

  • A filmy oglądałaś z jakiej rozdzielczości nagrane? HD-Ready, Full-HD czy z tuby 320×200?

   • Sandra

    Ja oglądam filmy na YT, kinomaniaku , iitv.info. Zawsze ogląda się bardzo dobrze.

 • Po wszystkich achach i ochach postanowiłem kupić Kiano by Zanetti. Właściwie to po co mam płacić ok. 2 tysiaków za parametry, które oferują inne firmy. Osobą majętną nie jestem, ale potrzebowałem jednak sprzętu do pracy takowego, nie innego.

  Przy zakupie tabletu działało wszystko idealnie, szybko i stabilnie. Jak spodziewałem się rozmydlenia tekstu, tak też było przy przewijaniu www. Nie jest to OIS, nie jest aż tak jasny, ale starczy. No wiec biorę.

  Teraz streszczę szybko: po przyjechaniu do domu sprzęt poprosił o podłączenie ładowarki (wiadomo dla czego). Podłączyłem, ten się wyłączył i już na drugi dzień wymieniałem na nowy. Po prostu już się nie mógł napajać energią świeżą dostarczaną przez zasilacz.

  I tak działam ok. miesiąca na Kiano (nie wiem tak ok 1,5 miesiąca od premiery). Naprawdę jest mi potrzebny do pracy jak i rozrywki. Ale nagle pisząc głupią recenzję, ten nagle przestaje działać. Od dwóch godzin widzę połowę postów, połowę mojej recenzji i całą klawiaturę systemową. I nic, naprawdę nic nie mogę zrobić z tym fantem. Ani wyłącz, ani reset. Cały sęk w tym, że przed pracą naładowałem baterię do pełna i teraz mogę czekać jak się rozładuje.

  Nie próbowałem terapii wstrząsowej, ale nie wiem czy by pomogło na Kiano jak i recenzujących.

  Pozdrawiam Jarek.

  • Marta

   od dwóch godzin kolega widzi połowę recenzji, którą jakimś cudem zamieszcza już na drugim portalu. Kopiuj, wklej? chyba czegoś tu nie rozumiem :)

   • Recenzja dotyczyła innej rzeczy, ważniejszej niż tablet. Podczas pisania tablet mi się zawiesił. Było to na tyle denerwujące, że musiałem wylać swoje żale. Oczywiście oprócz Kiano mam jeszcze parę innych zabawek, na których mogę serfować po necie. Chyba już jest zrozumiałe? Dodam tylko, że tablet musiał się faktycznie wyładować, żeby się odwiesił. Pozdrawiam.

    • A nie ma opcji, że jak dłużej przytrzymasz włącznik to jest reset urządzenia?

     • Niestety ale nic nie zadziałało, długie trzymanie przycisku również. Tablet świecił kilka ładnych godzin. Jak napisałem dopiero jak się rozładował zgasł. Ale pociesza mnie to, że po naładowaniu działa dobrze.

 • Marta

  A nie ma dziurki reset? tylko trzeba czekać aż się rozładuje? trzeba było baterię wyjąć hhehehe

 • riki

  troche z innej beczki…powiedzmy ze mam taki sprzet i za pare lat przejdzie moda na adroida i wszyscy przejda np na sytem Microsoftu – jest jakas opcja zeby wgrac na to cudo zupelnie inny system jak w zwyklym PC?

  • @riki:
   .
   Za kilka lat dziesiejsze tablety beda technologicznym złomem – więc nie bedzie mieć znaczenia jaki tam jest system i czy da się zmienić.
   .
   A swoją drogą to już producent systemu powinien się postarać o instalator, no nie?

 • David

  Może i będą złomem ale wazne jest , że Kiano wychodzi teraz naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza wciąż nowe tablety.

 • Seba

  A gdzie recka wersji z 3G?

 • mamareek

  Mam od 2 dni wersję 3g. To mój 3 tablet. Rewelacja. Najlepszy stosunek jakość-cena a jakość jest jak z wyższej półki. Dla mnie lepsza niż jabłuszka.

  • Kyle

   Teraz już nie mam złudzeń, że te komentarze, to od pracowników sklepu.

   • Kyle

    … czy tam pracowników “Kiano”

    • Albo wynajęta ekipa i to pewnie jednoosobowa. No cóż – jakbym coś wrzucił na AlleDrogo.peel to też bym reklamował gdzie i ile się da!

   • pracownik kiano

    A po czym wnioskujesz , że to pracowicy Kiano? Bo za dobre opinie? Tak Wam trudno uwierzyć w pozytywne opinie? A o tych negatywnych napiszcie , że to konkurencha hehehe polaczki….

    • Kyle

     Mam Kiano Elegance w wersji 9,7″ 2048×1536 i jestem zadowolony (w następnej wersji dodajcie głośnik po drugiej stronie, a będzie super) … ale pisanie, że Kiano 3G jest “lepszy niż jabłuszka” (czyli np. Apple iPad4 / Apple iPad Air) to ewidentne przegięcie. Trzeba być ślepym by tego nie dostrzec. … trzeba być wręcz głupim, by napisać, że Kiano 3g (czyli ekran z marną rozdzielczością 1024×768) jest lepszy od “jabłuszek” (co oznacza aktualnie iPad Air z ekranem 2048×1536 i superpłynnym działaniem). Sorki, ale są pewne granice absurdu, które tylko kretyn przekracza.

     • Kyle

      Aha … muszę przyznać że KIANO ma pewną przewagę nad nawet Apple iPad Air – sądząc po śrubkach w Kiano, można go rozebrać i ew. spróbować wymienić baterię w razie jej awarii … natomiast Apple iPad Air jest podobno, praktycznie, dla zwykłego śmiertelnika nierozbieralny. … ale to jedyna przewaga “technologiczna” Kiano nad Apple jaką widzę.

      … pozdrawiam pracowników Kiano … trzymam kciuki za Was. Jeśli mogę coś zasugerować to:
      – w następnej wersji Elegance dodajcie drugi głośnik po przeciwległej stronie i zróbcie stereo (to jedyny brak który mi przeszkadza)
      – w następnej wersji 3G dajcie tak dobry ekran i resztę spec. jak w wersji non 3G, bo 1024×768 w nomen omen “topowej serii” to na prawdę nie przystoi

    • wściekła

     tak się składa ze kupiłam ten tablet i nie narzekałam ale na serwis narzekam tablet miałam ubezpieczony spadł nie mogłam włączyć ładować nic więc został oddany do serwisu i po tygodniu telefon że nie było żadnej usterki!!!!! i obciążą mnie kosztami!!!! to krętacze !!!!!!

 • kiano to badziew tag jak android

  zapomniałam alfabetycznego hasła na blokadę ekranu tabletu kiano elegance 8 by zanetti i nie wiem co zrobić. Na tablecie nie da się nic zrobić oprócz wpisania tego hasła

  • Kyle

   Próbowałeś robić reset? (w otwór na reset trzeba wsadzić jakiś spinacz czy coś) … i czy jesteś analfabetą?

 • Krystian

  Tablet ma obudowę dobrze wykonaną i dobrze leży w ręce wykorzystuje do przeglądania internetu, czytania książek, filmów i gier. sprawdza się znakomicie.

 • Jacek

  Mam wprawdzie ten tablet dopiero od wczoraj, ale już zdążyłem się troszkę pobawić. Jest elegancki i wygodny w używaniu. Ale co jest najważniejsze – jest szybki. Nadaje się do pracy mobilnej, dostępu głównie do maila, Skype’a i innych aplikacji . Gier jeszcze nie testowałem.

 • Anna

  Zakupiony 6 października. Żyleta jeśli chodzi o parametry, żyleta jeśli chodzi o design. Świetna synchronizacja usług, Wydajność pozwalająca cieszyć się najnowszymi grami dostępnymi w GP.

 • rafcio

  Tablet w założeniu dobry pod warunkiem że będzie działał w serwisie 4 razy czyli w roku 3 miesiące w naprawie wymieniony na nowy ,który przyszedł już niesprawny wrócił na reklamacje następnie informacja że jest sprawny i mija 1,5 misiąca nadal go nie ma. Wielokrotne dzwonienie rozmowa za każdym razem z innym konsultantem zlewanie wieloletniego klienta na całej lini.Sprawa trafia do rzecznika praw konsumenta,

  a sklep euro agd traci w ten sposób klienta.OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED FIRMĄ KIANO I DZIAŁEM REKLAMACJI W SKLEPIE EURO AGD!!!

  • Janusz

   To , że Twoja sprawa tak się zakończyła nie oznacze to , że masz takie komentarze wystawiać. Usługa Kiano Assistance usprawniła działanie serwisu, ułatwiła kontakt z konsultantami, skróciła czas naprawy tabletu.

 • sceptyk

  Januszu, prezes Kiano przeczytał Twój post i jutro da Ci podwyżkę!!! “Pijar” rodem z komuny, żałosne :-(.

  • Janusz

   oj czekam z niecierpliwością :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona