Piąta z kolei beta Androida Nougat trafia na Galaxy S7 Edge

Kolejna wersja beta Androida Nougat ląduje właśnie na tegorocznych flagowcach Samsunga. W pierwszej kolejności nowy build trafi na smartfony w Wielkiej Brytanii i Korei Południowej, by zapewne w ciągu kilku kolejnych dni, dotrzeć do szerszego grona beta testerów. Tymczasem Galaxy S7 Edge otrzymuje właśnie kolejną aktualizację.

Beta, beta, beta… Niestety wciąż obracamy się w obrębie nie finalnej, a testowej wersji oprogramowania. Nie wiadomo także kiedy nastąpi dystrybucja tego systemu dla wszystkich użytkowników – zapewne dopiero na początku przyszłego roku – bo dokładna data nie została jeszcze podana. Prace nad Nougatem trwają już od listopada i wciąż nie widać, by miały się ku końcowi.

Jak to zwykle bywa najnowsza wersja naprawia błędy, których dopatrzyli się użytkownicy zarejestrowani w Galaxy Beta Program. Build waży sporo, bo ponad 300 MB i został oznaczony jako G935FXXU1ZPLN. Z powyższych zrzutów ekranu możemy się też dowiedzieć, że poprawiono stabilność urządzenia. Zmian tak naprawdę nie jest zbyt wiele, a raczej jest to eliminacja drobnych błędów i wprowadzenie niewielkich poprawek.

Z jednej strony użytkownicy nie mogą się już doczekać aktualizacji, ale z drugiej strony wydaje się, że oficjalna wersja będzie pozbawiona nawet najdrobniejszych błędów, które są eliminowane z każdą kolejną aktualizacją. Po cichu liczę na to, że finalna wersja zacznie trafiać na pokład pierwszych urządzeń wraz z początkiem 2017 roku (miejmy nadzieję, że w styczniu). A jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże ;)

Na zdjęciu wyróżniającym Galaxy S7 Edge

Źródło: Sammobile