PhotoMath – pierwszy kalkulator kamera, który może naprawdę wiele | Tabletowo.pl

PhotoMath – pierwszy kalkulator kamera, który może naprawdę wiele

Dołącz do dyskusji 0

Założenie tytułowej aplikacji jest banalne. Przy wykorzystaniu kamery pokazujemy programowi wyrażenie matematyczne, a ten w czasie rzeczywistym wyświetla wynik. I wiecie co? To działa, a czas, w jakim aplikacja „myśli” jest zadowalający. Na świecie jest mnóstwo kalkulatorów oferujących obliczanie, między innymi, funkcji liniowych. Jednak żaden nie oferuje tego, co PhotoMath.

Po otrzymaniu wyniku wystarczy kliknąć jeden przycisk (w Windows Phone jest to strzałka) użytkownik zostaje przeniesiony do wyjaśnienia, w jaki sposób dokonano obliczeń. Dzięki temu wiadomo, skąd wziął się wynik.

Prostotę, jaka kryje się za aplikacją, znakomicie obrazuje poniższe wideo. Program testowałem na Lumii 925 i na wynik nie musiałem czekać dłużej niż na filmiku promocyjnym.

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie etc. nie stanowią problemu dla PhotoMath. Program radzi sobie również z ułamkami, pierwiastkami, a nawet prostymi równaniami liniowymi. Autorzy planują w przyszłości wzbogacić swój produkt o nowe funkcje.

PhotoMath jest póki co dostępny na system Windows Phone i iOS. Co ciekawe wersja na Androida ma pojawić się na początku przyszłego roku. Program jest bezpłatny i obok Office Lens jest, według mnie, obowiązkową pozycją dla studenta czy ucznia.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona