Phablet od Fujitsu – Arrows NX F-02H – z powodzeniem mógłby zawojować globalny rynek

Japonia jest państwem, gdzie obecne są znane na całym świecie marki, które mimo wszystko ograniczają się do sprzedawania swoich urządzeń wyłącznie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest to o tyle nie do końca zrozumiałe dla wielu postępowanie, z uwagi na fakt, że często oferują sprzęt ze świetną specyfikacją i ciekawym designem, który z powodzeniem mógłby zawojować inne rynki.

Jednym z najlepszych tego przykładów jest Sharp i seria jego smartfonów Aquos, której przedstawiciele mogą pochwalić się prawdopodobnie najcieńszymi ramkami wokół ekranu. Wcale nie gorsze są tablety, jak chociażby Aquos Pad SH-05G, określany mianem „najlżejszego 7-calowca na świecie” z równie wysokim procentowym stosunkiem powierzchni zajmowanej przez wyświetlacz do całego panelu przedniego.

Kolejnym bardzo ciekawym japońskim producentem jest Fujitsu, który zaprezentował właśnie smartfon Arrows NX F-02H. To na tyle ciekawa propozycja, że z powodzeniem mogłaby stanąć w szranki z najlepszymi urządzeniami od światowych gigantów. Zastosowane podzespoły i rozwiązania spokojnie można nazwać topowymi. Powinny one zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Za płynną pracę Fujitsu Arrows NX F-02H odpowiada sześciordzeniowy procesor Qalcomm Snapdragon 808, układ graficzny Adreno 418 i 3 GB RAM, a więc zestaw znany chociażby z LG G4. Zamontowany wyświetlacz ma przekątną 5,4 cala i rozdzielczość QHD (1440×2560), co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 544 ppi (podobnie jak w BlackBerry Priv). Zdjęcia będzie można zrobić jednym z dwóch aparatów: głównym o matrycy 21,5 Mpix (Sony Exmor RS, możliwość nagrywania filmów w 4K) lub przednim 2,4 Mpix.

Fujitsu Arrows NX F-02H zasili akumulator o pojemności 3390 mAh, który powinien pozwolić na przynajmniej jeden cały dzień użytkowania na pojedynczym ładowaniu. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop. Chociaż na pokładzie urządzenia nie znalazł się czytnik linii papilarnych, to bezpieczeństwo zapewni skaner tęczówki oka.

Jak wspomniałem na początku, Fujitsu Arrows NX F-02H oficjalnie będzie sprzedawany tylko na terenie Japonii. Podejrzewam jednak, że z czasem kilka egzemplarzy trafi na jakiś serwis aukcyjny (np. eBay), skąd – przy dobrej woli obu stron – mógłby zostać wysłany również do Polski.

Źródło: phoneArena