Patentów Samsunga ciąg dalszy. Tym razem są to sensory, mierzące... naszą wagę 17

Patentów Samsunga ciąg dalszy. Tym razem są to sensory, mierzące… naszą wagę

Ostatnio Samsung wręcz szturmuje urzędy patentowe. Ostatnie patenty dotyczyły zakrzywionych wyświetlaczy, giętkich ekranów oraz sklepu z aplikacjami dla urządzeń z dopiskiem „Edge”. Teraz Koreańczycy zgłosili rozwiązanie z zupełnie innego segmentu. Otóż koreański producent stworzył zestaw sensorów, które będą potrafiły zmierzyć naszą masę.

Samsung mocno stawia na urządzenia wearables i rozbudowane funkcje zdrowotne w swoich urządzeniach, o czym najlepiej świadczy aplikacja S Health. W zeszłym roku Galaxy S5 otrzymał jako pierwszy pulsomierz. Nie było to rozwiązanie perfekcyjne, ale w pewien sposób pokazało kierunek rozwoju Koreańczyków w tej dziedzinie. Ostatnie wnioski patentowe pokazują, że przyszłe generacje Galaxy będą jeszcze bardziej „smart”. Być może w ich przypadku zmierzenie własnej wagi za pomocą telefonu wcale nie będzie abstrakcją.

samsung-patent-sensory

Cztery sensory byłyby zintegrowane w specjalnym etui, pełniącym oczywiście również bardziej przyziemną rolę, jaką jest ochrona urządzenia. Ten kwartet specjalnych czujników mierzyłby poziom impedancji (uogólniony opór elektryczny). Pomiar rozpoczynałby się przy kontakcie z naszymi dłońmi (rysunek poniżej) i na jego podstawie smartfon wyliczałby przybliżoną masę. Rozwiązanie bardzo nietypowe, pozostaje tylko czekać na jego implementację w przyszłych modelach.

samsung-patent-sensory-2

Jestem ciekaw, jaką dokładność miałby pomiar wykonany smartfonem. Na pewno te informacje byłyby zapisywane w S Health, który mógłby wówczas na podstawie naszej wagi, tętna, poziomu stresu i aktywności, ułożyć zalecany harmonogram dnia czy dietę. Myślę, że kiedyś podobne sensory znajdziemy także w nowych wearables od Samsunga.

źródło: Venture Beat przez Sammobile