Ważne

Samsung zgłosił kolejny patent związany z zakrzywionym obustronnie ekranem

Ostatnio Samsung zaczął na dobre przygotowywać się do wypuszczenia kolejnych urządzeń z zakrzywionym obustronnie wyświetlaczem. Niedawno informowaliśmy o złożeniu przez Koreańczyków patentu, dotyczącego sklepu z aplikacjami specjalnie dla takich nietypowych smartfonów. Natomiast teraz dowiedzieliśmy się o kolejnym wniosku tego giganta branży IT. Tym razem dotyczy on specjalnych sensorów w ekranie, które znacznie uprzyjemnią granie w gry.

Specjalne czujniki zostały nazwane „Sensor pads” i zostaną rozmieszczone na krzywiznach wyświetlacza. Podobno będą mogły być wykorzystywane w każdym programie, chociaż wiadomo, że będzie to zależało od samych deweloperów. Poszczególne „paski” pozwolą na dodanie specjalnej zawartości. Dzięki temu otrzymamy znacznie większy obszar roboczy – coś na wzór aplikacji aparatu z Galaxy Note Edge. Moim zdaniem byłoby to całkiem przydatne na co dzień rozwiązanie.

W dodatku specjalne sensory stanowiłyby świetne zastępstwo dla zwykłych gamepadów. Na pewno nie byłaby to równie komfortowa rozgrywka, ale mało osób decyduje się na kupno takiego akcesorium. Cóż, może gry mobilne rzeczywiście wykorzystają pełny potencjał zakrzywień?

patent-samsung-zakrzywiony-ekran-2

Wiele wskazuje na to, że Samsung pozwoli na pewną personalizację. Powinniśmy mieć możliwość dowolnej edycji aplikacji i dodatkowych opcji, które będą wyświetlane na ekranach krawędziowych. Chociaż to oznacza, że Koreańczycy będą musieli zastosować wyświetlacz o większej ilości pikseli w poziomie niż w przypadku klasycznych smartfonów. Szykuje się w pewien sposób powrót do rozwiązania z ciepło przyjętego Galaxy Note Edge.

patent-samsung-zakrzywiony-ekran-3

Wątpię, aby ten patent trafił już do Galaxy S6 Edge Plus. Prawdopodobnie poznamy go dopiero w 2016 roku, kiedy zadebiutuje kolejna generacja „eSek”. Poza tym Samsung musi znacznie zwiększyć swoje możliwości produkcyjne. W końcu coraz więcej klientów chce stać się posiadaczami urządzeń z zakrzywionym ekranem, który wygląda wyśmienicie i zapewni kolejne funkcje.

źródło: Patently Mobile przez GSM Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona