Parkowanie ze SkyCash wreszcie dostępne w Kielcach | Tabletowo.pl

Parkowanie ze SkyCash wreszcie dostępne w Kielcach

Dołącz do dyskusji 0

Jestem lokalną patriotką. Niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie wyląduję w przyszłości (póki co w bardzo bliskiej perspektywie jest Warszawa), Kielce będę kochać miłością wielką. I bardzo cieszą mnie zawsze wszelkie informacje, że do mojego rodzinnego miasta dociera cywilizacja. Od lutego bieżącego roku można u nas kupić bilety komunikacji miejskiej przez SkyCash, a od dziś, tj. 2 listopada, za pomocą tej samej aplikacji można płacić za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Wreszcie!

W Kielcach od dłuższego czasu dostępne są płatności przez aplikację Pango, ale jakoś nigdy nie byłam do niej przekonana. W większych miastach, tj. Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, zawsze korzystam ze SkyCash (będąc bardziej precyzyjnym: z MobiParking), a na przedniej szybie mojego auta widnieje odpowiednia naklejka dla kontrolerów. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że w Kielcach będę mogła uiszczać opłatę przy pomocy tej aplikacji.

Zwłaszcza, że jest sporo argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem. Najważniejszy: nie trzeba szukać parkomatu – parkujesz, rozpoczynasz parkowanie z poziomu aplikacji i idziesz załatwiać swoje sprawy; gdy wracasz do auta, zatrzymujesz parkowanie. To wszystko. Dzięki temu nie dość, że jest wygodniej, to jeszcze płacimy dokładnie za tyle czasu postoju, ile faktycznie spędziliśmy w strefie płatnego parkowania. A że często bywają też parkomaty zepsute lub nie chce przejść płatność kartą (ostatnio zdarzyło mi się, że trzy pod rząd miał jakiś chwilowy problem), to płatność przez aplikację (dla osoby, która nie nosi przy sobie bilonu) jest wybawieniem.

Jak zacząć korzystać ze SkyCash?

Wystarczy z poziomu Google Play lub App Store pobrać aplikację SkyCash. Następnie tworzymy swoje konto, opierając się na numerze telefonu. Doładowujemy konto za pomocą karty kredytowej, przelewu bankowego, przelewy24, PayU lub w sieci sklepów Żabka; następnie przechodzimy do zakładki MobiParking i dodajemy swój pojazd. Wtedy pozostaje nam już wyłącznie rozpoczęcie parkowania, wciskając „start/stop”. I gotowe!

Mobiparking to kolejna, po SkyCash i jakdojade, aplikacja, która zawitała do Kielc w ostatnim czasie. Nie ukrywam, bardzo mnie to cieszy!

Jak wiecie, SkyCash jest jedną z moich aplikacji must-have. Pozostałe pozycje z listy możecie sprawdzić czytając poniższy wpis:

Z jakich aplikacji korzystam na smartfonie? Jest ich sporo

źródło: info prasowe SkyCash

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona