Ważne

Eureka! Jakdojade.pl wreszcie w Kielcach

Nie dalej jak wczorajszego wieczoru mama poprosiła mnie, by sprawdzić, jak środkami kieleckiej komunikacji miejskiej dojechać w rejon, w który raczej nigdy się nie zapuszczałam. Pomyślałam wtedy, że super by było, gdyby wreszcie pojawiło się wsparcie dla jakdojade, o którym w tym mieście mówi się od wielu długich miesięcy. Musiałam poczekać dosłownie kilkanaście godzin, by wiele się w tym temacie zmieniło. Od dziś bowiem w Kielcach – WRESZCIE – działa jakdojade.pl.

Tego, czym jest jakdojade.pl, raczej nikomu tłumaczyć nie trzeba. Przyznam, że nie wyobrażam sobie życia bez tej usługi – zwłaszcza, jak pojawiam się w obcym większym mieście, gdzie muszę dostać się z punktu A do punktu B. W bardzo szybki i intuicyjny sposób wyświetla trasę dojazdu, numery linii, którymi mamy się poruszać, ale dla mnie równie istotna jest jeszcze jedna rzecz. Można bowiem ustawić godzinę, o której chcemy być w danym miejscu docelowym i pod ten konkretny parametr usługa wyświetla nam, czym i jak powinniśmy jechać. Świetna sprawa.

Sprawdziłam już, jak to działa na przykładzie rozkładu jazdy w Kielcach i jestem pod wrażeniem – choć faktem jest, że w tym mieście siatka autobusowa nie jest jakoś strasznie rozbudowana ani skomplikowana. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem trudno jest się połapać, która linia gdzie jedzie – zwłaszcza, jak w swoim własnym mieście bywa się rzadko, a jeszcze rzadziej korzysta się z komunikacji miejskiej.

Bardzo cieszy mnie, że do Kielc – wreszcie – zawitała cywilizacja. Jakiś czas temu wprowadzono możliwość kupowania biletów przez SkyCash (to kolejna aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie życia), a dziś pojawiło się jakdojade.pl. To teraz jeszcze czekam na pojawienie się myTaxi/Ubera, a także możliwość płacenia za parkingi za pomocą SkyCash (jest tylko inny, mniej popularny zamiennik MobiParkingu).

Szkoda tylko, że to wszystko pojawia się w Kielcach w momencie, w którym ja zamierzam się z niego wynieść… :( Ale pewnie Grzesiek się ucieszy!

Aplikację jakdojade.pl możecie pobrać na Androida, iOS i Windows Phone.

źródło: Kielecka Platforma Komunikacyjna

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona