Papież zapalił lampki na choince za pomocą... nie, nie iPada. Sony Tablet S - Tabletowo.pl

Papież zapalił lampki na choince za pomocą… nie, nie iPada. Sony Tablet S

Od dłuższego czasu wiadomo było, że papież Benedykt XVI zapali lampki na choince w jednym z włoskich miast za pomocą tabletu internetowego. Można się było spodziewać, że zrobi to za pomocą najpopularniejszego na świecie modelu, Apple iPada (a że idziemy z duchem czasu, to drugiej generacji), z którym zresztą miał już kiedyś okazję obcować. Ku naszemu zaskoczeniu, został do tego celu użyty zupełnie inny tabletSony Tablet S.

W jednym z włoskich miast, Gubbio, papież Benedykt XVI zaświecił lampki na „największej choince na świecie”, za pomocą wirtualnego włącznika, poprzez dotknięcie palcem dotykowego ekranu Sony Tablet S. Zrobił to ze swojego apartamentu w Watykanie, oddalonego od Gubbio o ponad 200 kilometrów.

Choinka to tak naprawdę mnóstwo światełek ułożonych w kształcie świątecznego drzewka na wzgórzu wznoszącym się nad miastem Gubbio, obejmującym powierzchnię 130 tysięcy metrów kwadratowych. Na poniższym wideo możecie zobaczyć część wydarzenia:

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona