Papież Franciszek uruchamia aplikację przypominającą o modlitwie

O silnej potrzebie modlitwy mówił papież Franciszek, gdy w niedzielę pokazał aplikację, która umożliwia dołączenie do Światowej Sieci Modlitwy. Dziesiątki tysięcy osób zgromadzonych w Watykanie na Placu Św. Piotra, entuzjastycznie przyjęło nowy sposób na przypominanie sobie o modlitwach.

Nowa aplikacja nazywa się Click to Pray. Jej zadaniem jest informowanie użytkownika, o co aktualnie modli się głowa Kościoła Rzymskokatolickiego. Mogą to być modły o pokój na świecie, pomyślność dla ludzi dotkniętych klęską żywiołową czy inne ważne sprawy.

Watykańska agencja prasowa mówi, że strona internetowa clicktopray.org pozwala wiernym „towarzyszyć papieżowi w misji okazywania współczucia światu”. 

Tuż przed ogłoszeniem nowej aplikacji, papież Franciszek powiedział do tłumów, że jego serce boli go podwójnie – z powodu tragedii w Kolumbii oraz na Morzu Śródziemnym. W pierwszym przypadku miał na myśli wybuch bomby w akademii policyjnej w Bogocie, zaś drugą poruszoną przez niego sprawą była śmierć ponad 170 osób próbujących przedostać się z Afryki do Europy w łodziach.

„Módlmy się za nich i za tych, którzy są odpowiedzialni za to, co się stało” – apelował papież Franciszek.

Aplikacja Click to Pray dostępna jest do pobrania ze sklepu Google Play oraz z App Store. To nie pierwszy program, w którym Kościół Katolicki stara się połączyć możliwości, które niesie technologia z życiem pobożnego człowieka. Nie tak dawno powstała gra, w której zamiast Pokemony, kolekcjonować było można postaci błogosławionych i świętych.

Nie wierzę: powstała katolicka odpowiedź na Pokemon GO, w której zbiera się… błogosławionych i świętych

źródło: Tech2