Nie wierzę: powstała katolicka odpowiedź na Pokemon GO, w której zbiera się... błogosławionych i świętych - Tabletowo.pl

Nie wierzę: powstała katolicka odpowiedź na Pokemon GO, w której zbiera się… błogosławionych i świętych

Dołącz do dyskusji 0

Mówią, że potrzeba matką wynalazku, ale czegoś takiego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. W Sklepie Play i App Store kilka dni temu zadebiutowała katolicka odpowiedź na Pokemon GO, w której zbiera się… błogosławionych i świętych. Co najciekawsze, grę Follow JC Go! pobłogosławił sam papież Franciszek!

Follow Jesus Christ Go! stworzyła Fundacja Ramon Pane, która nie ukrywa, że czerpała inspirację z szalenie popularnego swego czasu tytułu Pokemon GO. W tej grze również wykorzystywana jest geolokalizacja, a użytkownik szuka w swoim otoczeniu świętych i postaci biblijnych. Co ciekawe, aby dołączyły one do jego drużyny, musi najpierw poprawnie odpowiedzieć na zadane przez nie pytania. Jako przykład podano sytuację, w której gracz spotyka Mojżesza, a ten pyta go, czy to on wypowiedział słowa „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?”.

Oprócz tego gracze muszą także zbierać przedmioty, umożliwiające im przetrwanie – wodę i jedzenie. Co ciekawe, aplikacja poinformuje też, kiedy użytkownik znajdzie się blisko kościoła i zachęci go, aby wszedł do świątyni i zmówił modlitwę. Podobnie, kiedy będzie przechodził koło szpitala – wówczas gra zaproponuje, żeby się pomodlił za chorych. Za pośrednictwem programu da się również przekazywać datki na cele charytatywne.

Aplikację można pobrać za darmo na urządzenia z Androidem ze >Sklepu Play< i z iOS z >App Store<. Na razie dostępna jest tylko w języku hiszpańskim, ale w najbliższych tygodniach zostaną dodane kolejne: angielski, włoski i portugalski.

Nad grą Follow JC Go! pracowały w sumie 43 osoby (w tym także eksperci biblijni, teolodzy i historycy). Stworzenie tego tytułu zajęło około 32 tysiące godzin i kosztowało pół miliona dolarów. Na tę ostatnią kwotę złożyli się sponsorzy i prywatni darczyńcy. Aplikacja została przedstawiona jako narzędzie przygotowujące do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie 22-27 stycznia 2019 roku, ale na pewno będzie wykorzystywana również w innych celach. Można jej bowiem używać na całym świecie.

Źródło: Crux Now

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona