Xiaomi Mi 10T Pro fot. Miłosz Starzewski
Xiaomi Mi 10T Pro fot. Miłosz Starzewski

Aktualizacja jednej aplikacji utrudnia korzystanie ze smartfonów Xiaomi. Na szczęście jest rozwiązanie

W sobotę, w godzinach wieczornych, na forach internetowych pojawiły się pierwsze wpisy posiadaczy smartfonów Xiaomi, skarżących się na ciągle wyskakujący błąd, utrudniający korzystanie z urządzeń. Na szczęście, równie szybko pojawił się skuteczny sposób na eliminację utrudnień.

Reklama

Ech, te aktualizacje…

Instalacja aktualizacji oprogramowania smartfonów coraz bardziej przypomina grę w rosyjską ruletkę, niezależnie od tego, który producent wyprodukował nasze urządzenie. Każdemu przydarzyły się już bowiem spore wpadki, za sprawą których korzystanie ze smartfonów, które dotąd działały w pełni poprawnie, stawało się utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe.

"Aplikacja przestała działać"

Dokładnie tego typu wpadka przydarzyła się Xiaomi. Użytkownicy otrzymali możliwość aktualizacji jednej z aplikacji służących do zarządzania smartfonem, o nazwie Panel sterowania. Jej przeprowadzenie poskutkowało pojawieniem się wyskakującego błędu, utrudniającego korzystanie ze smartfonów.

Panel sterowania wciąż przestaje działać – rozwiązanie

Błąd o powyższej treści pojawił się u wszystkich, którzy zaktualizowali Panel sterowania do najnowszej wersji. Póki jednak źródło jego pochodzenia nie było wiadome, użytkownicy rozpoczęli próby poszukiwania rozwiązań. To, na szczęście, okazało się stosunkowo proste.

Wystarczy, by przy pomocy menu ustawień systemowych telefonu, odinstalować świeżo zainstalowaną, feralną aplikację. Po przeprowadzeniu tej czynności, praca smartfonów Xiaomi wraca do normy.

Zgodnie z instrukcją opublikowaną przez użytkownika forum Dobre Programy, celem odinstalowania aktualizacji Panelu sterowania, należy przejść następującą ścieżkę: Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzenie aplikacjami -> Znaleźć aplikację Panel sterowania -> Odinstaluj aktualizację.

Panel sterowania wciąż przestaje działać
fot. Konrad Pisula

Z doświadczeń redakcyjnego kolegi, Konrada, wiemy, że powyższe rozwiązanie działa, a błąd znika na dobre. Z aktualizacją samej aplikacji należy jednak wstrzymać się do momentu, w którym Xiaomi opublikuje jej stabilną, wolną od błędu wersję.