Znamy polskie ceny GeForce RTX 3080 i RTX 3090 od Palita

W polskich sklepach, już w najbliższych dniach, powinny pojawić się karty NVIDIA GeForce RTX 3080 i RTX 3090 w niereferencyjnych wersjach, przygotowanych przez firmę Palit. Właśnie poznaliśmy ich cenę.

Reklama

RTX 3080 – łakomy kąsek od momentu premiery

Kartą, która wywołuje największe emocje wśród graczy, od momentu oficjalnego ogłoszenia jej specyfikacji, jest NVIDIA GeForce RTX 3080. Następca potężnego RTX 2080 Ti jest od niego znacznie wydajniejszy, zachowując przy tym cenę na poziomie poprzednika. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kart proponowanych przez firmę Palit. Do sprzedaży RTX 3080 trafi w wersjach GamingPro oraz fabrycznie przetaktowanej GamingPro OC. RTX 3080 Gaming Pro będzie kosztował 3499 złotych, a RTX 3080 GamingPro OC – 3599 złotych. Obydwie karty pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu – 17 września.

Palit RTX 3080 GamingPro OC
Palit RTX 3080 GamingPro OC

RTX 3090 – dla profesjonalistów i najbardziej wymagających graczy

Firma Palit przygotowała również swoją wersję karty NVIDIA RTX 3090, czyli następcy NVIDIA Titan RTX. Podobnie jak RTX 3080, do sprzedaży trafi zarówno wersja GamingPro jak i poddana fabrycznemu przetaktowaniu GamingPro OC. Ich ceny to odpowiednio 7249 złotych za kartę RTX 3090 GamingPro oraz 7399 złotych za RTX 3090 GamingPro OC. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na 24 września.

Reklama
Palit RTX 3090 GamingPro OC
Palit RTX 3090 GamingPro OC

Podpórka w zestawie

Zarówno RTX 3080 jak i RTX 3090 to ciężkie karty, które po umieszczeniu w obudowie mogą wygiąć się pod własnym ciężarem. By tego uniknąć, do zestawu sprzedażowego każdej z wymienionych kart dołączana jest przezroczysta podpórka SAG Holder, poprawiająca stabilność karty.

Palit SAG Holder
Palit SAG Holder

Jak łatwo się domyślić, premiery firmy Palit to dopiero początek. W ciągu najbliższych dni możemy się spodziewać prawdziwego wysypu kart graficznych bazujących o świeżo zaprezentowane układy NVIDIA GeForce RTX.

Jesień 2020 roku to czas, w którym zarówno gracze PC jak i konsolowi muszą przygotować się na wydatki związane z modernizacją sprzętu.

 1. skandal, w tym kraju Uokik powinien karać za „podatek od nowości”. Dolar kosztuje 3,7 zł a w Przeliczeniu jeszcze dodatkowo Polaczek musi zapłacić 15% więcej. Dlaczego się pytam?

  1. Co do zasady, ceny w dolarach amerykańskich to ceny netto. Wszystko dlatego, że w USA VAT to podatek stanowy i każdy stan rozlicza go po swojemu – obowiązują różne stawki. U nas samego VATu musisz doliczyć 23% więc i tak jest nieco taniej, niż gdyby w USA zastosować taką samą stawkę podatku. Do tego jeszcze cło…

   1. cło za elekronikę z USA wynosi całe 0zł, więc dolicza się tylko wspomniany podatek 23%

    po szybkim przeliczeniu wychodzi 200zł drożej za nie-referenta w najtańszej wersji, nie wydaje mi się to dużym skokiem cenowym.

    nie wiem co tak każdy tym cłem dla elektroniki się zawsze zasłania, gdzie sprawdzenie tej informacji to minuta googla.

  2. Jeżeli dobrze pamiętam, to msrp rtx 3080 to 799$. A cena końcowa to nie tylko bezpośrednie przeliczenie walut, ale również opodatkowanie towaru. Nie jest tak źle z tą ceną

  1. Zacznijmy od tego że na stronie Nvidii widnieją ceny za układy referencyjne, tutaj masz niereferenty. Dodajmy do tego że na oficjalnej stronie Nvidii widnieje cena zł 7,029.00 a nie „6,500” – jeśli się mylę poproszę o link.

 2. Te Pality są tak brzydkie, że nawet mając je w obudowie bez okien tragicznie bym się z nimi czuł. Nic tylko czekać na Asusa, Gigabyte czy MSI:|

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama