Zero kompromisów – RTX 2070 SUPER i RTX 2080 SUPER z potrójnym wentylatorem od Palita i Gainwarda

Karty graficzne wykorzystujące układy RTX 2070 SUPER i RTX 2080 SUPER to ścisły top urządzeń dedykowanych graczom. Nie dziwi zatem, że stawiane przed nimi wymagania znacznie przewyższają to, czego oczekujemy od tańszych konstrukcji. Absolutnie najwyższa wydajność przy wzorowej kulturze pracy to w tym segmencie GPU oczywista oczywistość. Firma Palit dostosowała się do wymagań prezentując kilka nowych kart, które dzięki konstrukcji wykorzystującej trzy wentylatory mają cechować się najwyższą wydajnością przy możliwie największym ograniczeniu emitowanego hałasu.

Czasy, w których na rynku debiutowały karty graficzne z trzema wentylatorami raczej przez nikogo nie będą dobrze wspominane. Wszystko dlatego, że ich zastosowanie było smutną koniecznością związaną z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na energię elektryczną ówczesnych układów, a co za tym idzie – sporą ilością ciepła do rozproszenia.

Dzisiaj, gdy kwestię efektywności energetycznej GPU udało się poprawić w sposób znaczący, potrójne układy znalazły dla siebie nowe zastosowanie – układy półpasywne, w których chłodzenie wentylatorami uruchamia się dopiero w momencie osiągnięcia danej temperatury. Takimi kartami są własnie nowości od Palita – bezgłośne w spoczynku, bezwzględnie skuteczne pod obciążeniem.

fot. Palit

Palit GeForce RTX 2070 SUPER i RTX 2080 SUPER GamingPro

Nowości, które zaprezentowano pod marką własną Palit przynależą do rodziny GamingPro. Ich największe zalety to układ półpasywny, w którym wentylatory włączają się dopiero po osiągnięciu temperatury 60 stopni Celsjusza, podświetlenie RGB zmieniające kolor w zależności od temperatury GPU oraz autorska technologia DrMOS, dzięki której obwody wysokoprądowe są mniej podatne na zakłócenia, a straty energii w postaci ciepła są mniejsze. Obydwie karty będą dostępne zarówno w wersji podstawowej jak i fabrycznie przetaktowanej.

fot. Palit

Gainward GeForce RTX 2070 SUPER i RTX 2080 SUPER Phoenix

Nieco więcej zmian pojawiło się w ofercie Gainwarda – tutaj 2070 SUPER i 2080 SUPER dały początek zupełnie nowej serii kart graficznych – Phoenix. Podobnie jak w przypadku Palita są to układy półpasywne, które pojawią się także w podkręconej wersji Golden Sample. Ich nabywcy również mogą liczyć na podświetlenie RGB z funkcją informowania kolorem o temperaturze GPU.

fot. Palit

Układy NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER i 2080 SUPER produkowane są głównie z myślą o graczach, którzy preferują rozgrywkę w rozdzielczości 4K, wymagającej absolutnie topowej wydajności. Propozycje Palit i Gainward, dzięki bezkompromisowemu rozwiązaniu łączącemu ciszę i wydajność z pewnością warto wziąć pod uwagę rozważając taki zakup.

fot. Palit

PS. Preferujących rozdzielczość Full HD zachęcam do lektury naszej recenzji układu GTX 1650 SUPER od Palita. W najbliższym czasie na łamach portalu pojawi się również test GTX 1660 SUPER wyprodukowanego pod marką Gainward, bądźcie czujni.

Mały, spóźnialski brzydal – Palit GTX 1650 SUPER StormX OC (recenzja)

Źródło: Palit, informacja prasowa [1, 2]