Paint zostaje w systemie Windows 10

Pomimo wcześniejszych informacji dotyczących usunięcia aplikacji Paint, Microsoft zdecydował się, na pozostawienie znanego nam wszystkim prostego programu graficznego. Nie wiemy jednak na jak długo.

Brandon LeBlanc jest Senior Program Managerem, należącym do zespołu programu Windows Insider. 22 kwietnia, opublikował on na swoim Twitterze odpowiedź dla HTNovo – włoskiego serwisu technologicznego, który zapytał czy w wersji 1903 możemy spodziewać się aplikacji Paint.

HTNovo: Dwa pytania: 1 – dlaczego ostrzeżenie o nadchodzącym usunięciu Painta (Win32) zostało zniesione? 2 – W wielu urządzeniach 19H1 Build 18362.xx, nagłówek w ustawieniach już się nie pojawia; czy będzie w wersji 1903?

Brandon LeBlanc: Tak, MS Paint będzie zaimplementowany w wersji 1903. Pozostaje więc na razie w Windows 10.

Początkowo planowano, by Paint został usunięty z podstawowych aplikacji systemu. Miał być on jednak dostępny do pobrania z Microsoft Store. Jedyną aplikacją graficzną zaimplementowaną w system, miał zostać Paint 3D. Nie wiemy dlaczego Microsoft zmienił swoją decyzję. Patrząc jednak na opinie internautów, gigant z Redmond wykonał dobry ruch. Pamiętajmy, że Microsoft może pozbyć się Painta w kolejnej aktualizacji. Najnowszy update Windowsa będzie mieć miejsce w maju bieżącego roku, i w nim znajdziemy jeszcze program MS Paint.

Paint 3D czy Paint?

Głównym powodem, dla którego wiele użytkowników „okienek” woli starszą wersję Painta, jest przyzwyczajenie. Program jest prosty w obsłudze, niewiele zmienił się na przestrzeni lat i jest po prostu sprawdzoną aplikacją. Obecnie, Paint 3D dostępny jest w systemie Windows 10, jednak jak możemy zauważyć, użytkownicy wolą jego starszy odpowiednik. Możliwe, że Microsoft chciał przekonać użytkowników do korzystania z nowej wersji programu na siłę, skoro inne sposoby zawiodły. Przykładowo, w aplikacji Paint znajduje się przycisk umożliwiający obróbkę pliku, nad którym pracujemy, w aplikacji Paint 3D. Jak widać jednak, niewiele osób z niego korzystało. Zwolennicy MS Paint, mogą odetchnąć z ulgą – tym razem.

Źródło: TheVerge; CentrumXP;