„Padfone” – taką nazwę będzie nosiło tajemnicze urządzenie Asusa?

Trzeba przyznać, że Asus wie, jak wybudować odpowiednią atmosferę tajemniczości wokół swojego nadchodzącego urządzenia. Działa ona na wyobraźnię nie tylko klientów, ale także naszą – dziennikarzy. Na Tabletowo.pl zaczęliśmy, przy Waszej ogromnej pomocy, snuć przypuszczenia odnośnie ostatnich rewelacji od Asusa, które światło ujrzą podczas tegorocznych tajwańskich targów Computex 2011.

Jak ostatecznie będzie wyglądało urządzenie i jaką będzie miało specyfikację, dowiemy się nie wcześniej, niż pomiędzy 31 maja a 4 czerwca 2011 roku. Skąpe grafiki publikowane w internecie przez Asusa pobudzają wyobraźnię i skłaniają do myślenia. Hasła „Pad or Phone?” oraz „How about both?” wyraźnie sugerują, że najmłodsze, jeszcze nienarodzone, dziecko tajwańskiego koncernu będzie bardzo ciekawe.

Przed dwoma miesiącami pokazaliśmy Wam pracę francuskiego projektanta Antoine’a Brieuxa – HTC Tube. Zaprezentowany w niej tablet pozwalał na podłączenie telefonu, który pełniłby rolę modemu 3G oraz niektórych komponentów wewnętrznych zwanych kartridżami. Jeszcze wtedy koncepcja ta wydawała nam się kompletnie abstrakcyjna i futurystyczna, ale dziś, po kuszących obietnicach Asusa, dochodzimy do wniosku, że urzadzenie wyposażone w tę technologię wkrótce może ujrzeć światło dzienne.

Znajomi dziennikarze z serwisów Netbook Italia oraz Netbooknews przygotowali projekt tajemniczego… no właśnie, czego? (grafiki poniżej)

Dziś możemy powiedzieć Wam jaką nazwę, najprawdopodobniej, będzie nosiło nadchodzące urządzenie Asusa.
Panie i panowie, pozwólcie, że zaprezentuję Wam… Padfone!

Nazwa „Padfone” zastała zarejestrowana przez firmę ASUSTEK COMPUTER INCORPORATION raptem cztery dni temu.

Padfon. Padfon-Padfon. Jakkolwiek w języku angielskim mogące brzmieć ciekawie i intrygująco, po polsku słowo to kojarzy się raczej z dziecięcą zabawką, niż profesjonalnym narzędziem łączącym cechy tabletu i smartfonu.

Jak Wam się podoba nazwa nadchodzącego „iPad-killera”? Czy według Was jest adekwatna i brzmi wystarczająco atrakcyjnie?

źródło