Oukitel K3 (fot. Oukitel)

Tego jeszcze nie wiesz o Oukitel K3. A powinieneś

Artykuł sponsorowany

Na początku września Oukitel rozpocznie sprzedaż swojego najnowszego smartfona, Oukitel K3. Czym jednak byłoby oczekiwanie na premierę na sklepowych półkach bez podgrzewania atmosfery wokół nadchodzącej nowości? No właśnie. Dlatego producent postanowił zdradzić nam kilka rzeczy na jej temat, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

Oukitel K3 bez wątpienia wyróżnia się na tle innych, dostępnych już na rynku smartfonów. Jest on bowiem bardzo elegancki, choć producent – aby zachować przystępną cenę – nie zastosował wyszukanych materiałów. Mimo to, urządzenie wygląda na o wiele droższe niż jest w rzeczywistości. Szczególną uwagę przyciągają plecki, które są błyszczące i załamują padające na nie światło. Całość prezentuje się naprawdę przyjemnie dla oka.

A co kryje w środku Oukitel K3? Przede wszystkim jest to 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920 pikseli; 401 ppi), ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6750 1,5 GHz z układem graficznym Mali-T860 MP2, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, naturalnie z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Mocną stroną Oukitel K3 mają być również aparaty. Zarówno na przodzie, jak i tyle znalazł się bowiem duet 13 Mpix + 2 Mpix, ale zdjęcia można interpolować nawet do rozdzielczości 16 Mpix. Dodatkowe „oczko” ma natomiast za zadanie uzyskiwać dane o głębi, dzięki czemu użytkownik będzie mógł uzyskać efekt bokeh, który ostatnimi czasy jest szalenie popularny. Większość użytkowników powinna więc być usatysfakcjonowana możliwościami fotograficznymi smartfona.

 

Wielu może również ucieszyć fakt, że Oukitel K3 po wyjęciu z pudełka jest praktycznie czysty jak łza, ponieważ na start zainstalowanych jest jedynie 29 aplikacji, w większości tych od Google. Użytkownik ma więc do dyspozycji mnóstwo wolnego miejsca, które może zagospodarować, jak mu się żywnie podoba. To zdecydowanie plus i godne odnotowania.

Na koniec muszę jeszcze wspomnieć, że Oukitel K3 zasila akumulator o pojemności aż 6000 mAh, więc użytkownik nie będzie musiał się martwić, że smartfon padnie mu w najmniej odpowiednim momencie. A jeżeli zauważy, że przed wyjściem z domu wskaźnik pokazuje jednocyfrową liczbę, to będzie mógł szybko podładować baterię szybką ładowarką 9V 2A.

Oukitel K3 pracuje pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat.

Oukitel K3 (fot. Oukitel)

Oukitel K3 będzie można kupić m.in. w autoryzowanym sklepie Oukitel na platformie >Banggod<. Jego cenę ustalono na ~670 złotych, choć w momencie rozpoczęcia sprzedaży z pewnością pojawi się jakaś promocja. I na pewno Was o niej poinformujemy.

Artykuł powstał przy współpracy z Oukitel