Oto pierwszy tablet z procesorem AMD i systemem Windows 8 | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Oto pierwszy tablet z procesorem AMD i systemem Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Targi Computex 2012 upływają pod znakiem tabletów i ultrabooków wyposażonych w układy Nvidii i Intela. Nie oznacza to jednak, że inni producenci spoczęli na laurach. AMD, jeden z wiodących twórców procesorów dla komputerów i laptopów, zaprezentował prototyp tabletu mogącego pochwalić się najnowszym CPU z serii AMD Trinity A6 i systemem Windows 8.

Oprócz 11,6-calowego ekranu o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, zaprojektowany przez firmę Compal referencyjny tablet AMD ma stację dokującą z fizyczną klawiaturą. Można by pokusić się o nazwanie go hybrydą, lecz nie przy grubości obudowy wynoszącej niewiele poniżej 20 mm. Niewątpliwie jest to wada zaprzeczająca mobilności, a skoro o nich mowa, szkło kryjące wyświetlacz urządzenia jest prawdziwym magnesem na odciski palców (to słowa reportera serwisu Engadget). Tablet referencyjny został stworzony dla tkwiących wewnątrz komponentów, a nie oszałamiającej urodą obudowy. Zamiast na półki sklepowe, trafi do producentów sprzętu OEM, którzy na jego podstawie skonstruują własne, cieńsze i bardziej atrakcyjne wizualnie, tablety.

Wydajność systemu Windows 8 wykorzystującego układ AMD nie pozostawia wiele do życzenia i jest porównywalna z tym, co oferuje konkurencja. Jeżeli chcecie zobaczyć tablet w akcji, zajrzyjcie do linka źródłowego – kryje kilka ciekawych zdjęć i film wideo.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona