Oto pierwsze zdjęcia 10-calowego tabletu BlackBerry PlayBook. Chcę go! | Tabletowo.pl

Oto pierwsze zdjęcia 10-calowego tabletu BlackBerry PlayBook. Chcę go!

Dołącz do dyskusji 0

Wietnamski portal tinhte.vn opublikował zdjęcia 10-calowego tabletu BlackBerry PlayBook. Jak wynika z jednego z ostatnich przecieków, jego premiera będzie miała miejsce w trzecim kwartale 2013 roku. Z tego powodu wątpliwym jest, aby złożony egzemplarz trafił do rąk dziennikarzy tak wcześnie. Bardziej prawdopodobny jest scenariusz, że 10-calowa „dachówka” jest prototypem obecnej generacji tabletu PlayBook, jednym z wielu wariantów, które rozważał RIM.

Niemniej jednak, 10-calowy PlayBook wygląda niezwykle atrakcyjnie. Mam słabość do wszystkiego, co na obudowie nosi logo kanadyjskiego koncernu Research In Motion, dlatego w jednej chwili zakochałem się w przedstawionym na zdjęciach tablecie. Urządzenie może pochwalić się dużym, 9,7- lub 10-calowym ekranem dotykowym, kamerą internetową oraz obudową wykonaną z tych samych materiałów co pokrywa obecnej generacji PlayBooka. Jeżeli gryzie Was z oczy szeroka ramka wokół wyświetlacza, spieszę z wyjaśnieniem. To tak zwana „aktywna ramka”, czyli dotykowy obszar, na którym rozpoczynane są gesty służące do obsługi systemu. Więcej na ten temat przeczytacie w mojej recenzji tabletu BlackBerry PlayBook.

Wiem, że na rynku jest wiele produktów oferujących lepsze podzespoły, większy wybór aplikacji i perspektywę aktualizacji oprogramowania, ale BlackBerry PlayBook ma w sobie coś, co mnie przyciąga. Nie potrafię tego sprecyzować, ale podejrzewam, że magia tego tabletu kryje się w aktywnej ramce, miłym dla oka interfejsie systemu operacyjnego oraz genialnej jakości wykonania. Chciałbym, aby 10-calowy PlayBook ujrzał światło dziennie. Niestety, patrząc na obecną sytuację finansową Research In Motion, z dnia na dzień staje się to coraz mniej realne.

via BBNews.pl

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona