Ważne

10-calowy BlackBerry PlayBook z BB 10 w trzecim kwartale 2013

Tablet BlackBerry PlayBook uważam za jedno z najlepszych urządzeń tego typu na rynku. Być może brakuje mu kilku funkcji i setek tysięcy aplikacji, które może zaoferować konkurencja, ale w jego konstrukcji i filozofii systemu operacyjnego jest coś, co działa na mnie jak magnes. Z tego powodu ucieszyłem się, gdy kilka chwil temu ujrzałem slajd z prezentacji strategii firmy Research In Motion na 2013. Wynika z niej, że w trzecim kwartale przyszłego roku na rynku pojawi się 10-calowy BlackBerry PlayBook z systemem BlackBerry 10.

10-calowy tablet RIM nosi nazwę kodową Blackforest i to wszystko, co o nim wiadomo. Ponieważ na bardziej szczegółowe informacje o nim przyjdzie nam zaczekać jeszcze wiele miesięcy, warto zainteresować się BlackBerry PlayBook 3G+/4G. Jak zdradza slajd z prezentacji, nieco ulepszony wariant tabletu PlayBook obecnie dostępnego w sklepach zadebiutuje w czwartym kwartale bieżącego roku.

Na przecieku widnieje także informacja o aktualizacji oprogramowania dla tabletów PlayBook do wersji BlackBerry 10, która pojawi się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2013 roku. Jak widzicie, na wszystko przyjdzie nam czekać przynajmniej kilka miesięcy. Obawiam się, że Research In Motion nie ma tyle czasu. Sytuacja finansowa firmy pogarsza się z dnia na dzień, ceny akcji spadają, a szefostwu brakuje solidnego planu gwarantującego sukces. Dodatkowe opóźnienia na pewno nie pomogą RIM powrócić na czołową pozycję peletonu liderów rynku, którą stracił na rzecz Apple i Google.

via SlashGear, BlackBerry OS

Komentarze

 • aaa

  Trzeci kwartał 2013? Nie ma to jak się śpieszyć, żeby zdążyć przed konkurencją.

  • mibo6666

   Oni tak sie spiesza xD Nie dziwi mnie ,ze ta firma po prostu beznadziejnie sobie radzi….zatrzymali sie w rozwoju.

 • mobile4you

  Biznes nie lubi nowinek technologicznych, które są ryzykowne. Taka firma, jak Blackberry powinna wprowadzać rozwiązania dopracowane. Na razie jest późno i kiepsko. Na mnie też ich tablet działa jak magnes, tyle, że odpychająco.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona