Oto nowe, minimalistyczne logo Microsoftu. Co o nim sądzicie? | Tabletowo.pl

Oto nowe, minimalistyczne logo Microsoftu. Co o nim sądzicie?

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft opublikował dziś wideo prezentujące nowy znak rozpoznawczy, a zarazem oblicze firmy. Logo jego niezwykle proste i składa się z podzielonego na części kwadratu w czterech kolorach oraz nazwy w czcionce Sagoe. Sprawia wrażenie niezwykle prostego, minimalistycznego, wręcz naturalnego i intuicyjnego… czyli dokładnie takiego, jakim z założenia będzie system Windows 8, którego premiera nastąpi jeszcze tej jesieni.

Nowe logo Microsoftu idealnie komponuje się z myślą przewodnią interfejsu Modern UI, w który wyposażono Windows 8. Wyraźnie nawiązuje do kwadratowych i prostokątnych kafelków będących jego nieodłącznym elementem. Sugeruje także, że gigant z Redmond chce całkowicie przestawić się na minimalizm i prostotę; podobnie jak w przypadku interfejsu systemu Windows, zrezygnował ze szczegółowego znaku rozpoznawczego na rzecz brutalnie minimalistycznego symbolu. Nowe logo Microsoftu można pokochać lub znienawidzić – dokładnie tak jak Windows 8. Jego październikowa premiera będzie ostatecznym weryfikatorem podejścia rynku do tego rodzaju wzornictwa środowiska użytkownika.

Analizując nowe logo Microsoftu można doszukać się znaczenia w jego czterech kolorach. Czerwony to telefon, czyli Windows Phone. Zielony to konsole Xbox i Xbox Kinect. Niebieski to na pewno Windows 8 i Windows 8 RT, a żółty symbolizuje pakiet biurowy Office. Warto wspomnieć, że jest to pierwsza od 25 lat tak drastyczna zmiana znaku rozpoznawczego Microsoftu. Jak Wam się podoba? Jeśli o mnie chodzi, nie miałbym nic przeciwko, aby widniało na tylnym panelu tabletu Surface. Pasuje do niego.

via Ars Technica

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona