Oto najnowszy plan Blackberry na zarobienie pieniędzy 19

Oto najnowszy plan Blackberry na zarobienie pieniędzy

Jeśli interesujecie się branżą mobilną od kilku lat, mogliście być świadkami powolnego zsuwania się BlackBerry w kierunku otchłani zapomnienia. Ostatnimi czasy firma nie wyznacza standardów ani nie jest stawiana za wzór dla innych marek, a walczy o to, by utrzymać się w jakiś sposób na powierzchni. 

„Oprogramowanie i usługi uratują firmę” – tak można by streścić wypowiedź prezesa Blackberry, Johna Chen, który został zapytany o plany przedsiębiorstwa. Jednym z ich elementów jest zaoferowanie platform i rozwiązań bezpieczeństwa dla odbiorców korporacyjnych sektora BBM. Zdaniem BlackBerry programiści z chęcią przyjmą pomoc na tym polu, wbudowując elementy oprogramowania stworzone przez Kanadyjczyków we własne programy.

BlackBerry ogłosiło więc utworzenie własnej platformy deweloperskiej BBM Enterprise (SDK). Produkt został oparty na systemie subskrypcji. Ma umożliwić programistom tworzenie łatwych struktur wymiany wiadomościami oraz systemów konferencji głosowych i wideo. Wszytko to ma zostać opakowane w rozwiązania BlackBerry dotyczące bezpieczeństwa i poufności danych, na których firma przez lata budowała swoją reputację.

Taki ruch stawia kanadyjską firmę naprzeciw innych, oferujących podobne usługi, na przykład Twilio i Plivo. Jeśli plan się powiedzie, to SDK stanie się dla BlackBerry stałym źródłem dochodu, który pomoże ustabilizować nieco sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Na blogu, na którym można przeczytać o premierze BBM Enterprise SDK, Marty Beard napisał: „Zdolność do szybkiego tworzenia bezpiecznego czatu, komunikacji głosowej i wideo oraz przekazywania wiadomości, jest niezwykle cenna dla kultury współpracy współczesnego świata biznesu”.

Beard przytoczył też, jak ta technologia może zostać wykorzystana, na przykład „do strumieniowania wideo z miejsca zdarzenia przez policjanta trzymającego w ręku smartfon” lub „do konsultacji pomiędzy lekarzem a pacjentem za pomocą bezpiecznego kanału głosowego”.

BlackBerry widzi w nowym biznesie możliwość zapewnienia wielu firmom bezpiecznej komunikacji. Zamiast skupiać się na budowaniu bezpiecznych smartfonów, będzie tworzyć bezpieczne kanały wymiany informacji. Czy ten plan się powiedzie? Zobaczymy. Platforma będzie wkrótce dostępna dla programistów Androida i iOS.

 

źródło: DigitalTrends