Oto kolejna wskazówka, że Surface Phone może naprawdę istnieć | Tabletowo.pl

Oto kolejna wskazówka, że Surface Phone może naprawdę istnieć

Dołącz do dyskusji 0

Co jakiś czas docierają do nas informacje o tym, że Microsoft pracuje nad Surface Phone. Do tej pory pory były to jednak tylko plotki. Teraz natomiast pojawił się „dowód” na to, że takie urządzenie może naprawdę istnieć.

Serię Surface spokojnie można uznać za najważniejszą i najbardziej renomowaną markę Microsoftu. Z rozpoznawalnością bywa różnie, tu jednak na prowadzenie wysuwa się Lumia i Xbox. Pomijam zupełnie Windowsa, którego dosłownie każdy zna i kojarzy z odpowiednim przedsiębiorstwem.

Obecnie najważniejszymi smartfonami w portfolio Microsoftu są Lumie 950 i 950 XL. Obie mogą stać się przenośnym komputerem, dzięki trybowi Continuum, do którego potrzebny jest Display Dock (który w ramach specjalnej promocji możecie dostać za darmo, jeśli zamówicie w przedsprzedaży większy z ww. modeli).

Natomiast Surface Phone sam w sobie byłby już komputerem, dzięki obecności pełnej wersji systemu operacyjnego Windows 10 (a nie Windows 10 Mobile jak w przypadku Lumii 950 i 950 XL), co wyeliminowałoby m.in. potrzebę korzystania z uniwersalnych aplikacji na rzecz tych desktopowych.

Do tej pory jednak Surface Phone pozostawał w sferze plotek i domysłów. Chociaż wyciekła jego specyfikacja techniczna, wciąż nie mieliśmy pewności, że to jest dokładnie ten smartfon. Zwłaszcza, że Panos Panay w jednym z wywiadów udzielonych The Verge nie potwierdził, że Microsoft pracuje nad takim urządzeniem, chociaż i stanowczo temu nie zaprzeczył, pozostawiając tym samym otwartą furtkę.

Tymczasem redaktorzy serwisu WinFuture natknęli się w Internecie na test przeglądarki Edge 12, jaki został podobno przeprowadzony na Surface Phone. Na poniższym screenie widać jednak, że pracuje on pod kontrolą nie pełnego Windowsa 10, lecz w wersji na urządzenia mobilne, czyli Windows 10 Mobile (nazwany nie wiadomo dlaczego Windows Phone 10.0).

Microsoft Surface Phone

Pojawiają się tu więc pewne nieścisłości, jeśli porównać nowe informacje z tymi, które znamy z poprzednich doniesień. Chodzi tu o wersję oprogramowania – pełny Windows vs wersja na urządzenia mobilne oraz samo nazewnictwo – Windows Phone 10.0 vs Windows 10 Mobile. Dlatego myślę, że trzeba dosyć ostrożnie podejść do danych z powyższej grafiki, ponieważ pojawia się podejrzenie, że może to być fake.

Temat Surface Phone wraca co jakiś czas (a ostatnio nawet częściej), więc spodziewamy się kolejnych informacji na jego temat. Dopiero wtedy okaże się czy dzisiejszy przeciek jest prawdziwy.

Źródło: Neowin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona