Oto i ona – opaska Xiaomi Mi Band 2! Wciąż niska cena, mimo ekranu OLED | Tabletowo.pl

Oto i ona – opaska Xiaomi Mi Band 2! Wciąż niska cena, mimo ekranu OLED

Dołącz do dyskusji 0

Na punkcie opaski inteligentnej od Xiaomi oszalał świat. Dotychczas jednak było to urządzenie, które – pomimo swojej bardzo niskiej ceny – nie każdemu przypadło do gustu ze względu na brak ekranu. Brak ten właśnie został usunięty – poznajcie, oficjalnie już, Xiaomi Mi Band 2!

Korzystałam już z Mi Band pierwszej generacji (z kolorowymi diodami), aktualnie, od wielu miesięcy, jestem posiadaczką Mi Band Pulse z pulsometrem (tu warto pamiętać, że są tylko białe diody). Z wielkim zainteresowaniem obserwuję to, jak Xiaomi rozwija swój produkt, zachowując przy tym niską cenę, która – dla końcowych użytkowników – jest kluczowa. I taką też charakteryzować się będzie Mi Band 2!

Wygląd najnowszej opaski Xiaomi nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Mi Band 2 nawiązuje wzornictwem do poprzednich dwóch generacji i nie jest to wcale wadą – skoro coś jest dobre (i jednocześnie tak tanie), to po co to zmieniać? Ale o ile wygląd i funkcje, o których poniżej, były już znane, to może zacznijmy od tego, ile opaska będzie kosztować.

xiaomi-mi-band2-oficjalnie

Nowości sporo, cena wcale nie ostro w górę

W Chinach Xiaomi Mi Band 2 będzie można kupić za 149 juanów. W prostym przeliczeniu na amerykańską walutę daje nam to kwotę wynoszącą 23 dolary. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że w internecie, za pośrednictwem chińskich sklepów, będzie ją można kupić nieco drożej, aczkolwiek tej ceny jeszcze nigdzie nie znalazłam.

Podstawowe funkcje Xiaomi Mi Band 2 nie zmieniły się, ale zostały nieco rozszerzone. Opaska w dalszym ciągu śledzi aktywność użytkownika, ale Xiaomi obiecuje, że algorytm liczenia kroków i monitorowania snu został zaktualizowany, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej dokładny. A zastosowany tu 0,42-calowy ekran OLED pozwoli na wyświetlanie danych na temat liczby kroków, ale również oczywiście godziny oraz odczytów z pulsometru. Wiele jednak wskazuje na to, że nie będzie wyświetlać powiadomień – nigdzie bowiem nie zostało to wspomniane.

Opaska spełnia normę odporności IP67, dokładnie tak samo, jak obie poprzednie wersje. Waży 7 gramów. Z telefonem łączy się oczywiście za pośrednictwem Bluetooth 4.0 LE.

Co z baterią?

Chyba jednak najbardziej, mimo wszystko, ciekawi nas czas pracy. Poprzednie generacje spokojnie pozwalały na pracę z dala od ładowarki przez ponad miesiąc. W przypadku Mi Band 2 Xiaomi zapewnia, że opaska wyposażona w akumulator o pojemności 70 mAh, będzie mógł działać do 20 dni (w przypadku poprzednika firma deklarowała 30 dni).

Xiaomi Mi Band 2 będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, a do sklepów w Chinach trafi 7 czerwca. Zaraz później powinna się rozpocząć światowa dystrybucja opaski.

Zainteresowani?

Xiaomi-Mi-Band-21

źródło: gizchina, fonearena, Xiaomi

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona