Na kilka dni przed premierą wyciekają ostatnie szczegóły o tegorocznych Pixelach, m.in. obsługa kart e-SIM | Tabletowo.pl

Na kilka dni przed premierą wyciekają ostatnie szczegóły o tegorocznych Pixelach, m.in. obsługa kart e-SIM

Dołącz do dyskusji 0

Google Pixel 2 oraz Google Pixel 2 XL to smartfony, których oficjalnej premiery spodziewamy za niecały tydzień. Zapewne już zdążyliście zauważyć, że nastały czasy, w których prezentacje urządzeń kryją przed nami coraz mniej tajemnic, głównie ze względu na różnego rodzaju przecieki. Podobnie jest w tym przypadku, lecz trzeba przyznać, że dowiedzieliśmy się czegoś naprawdę ciekawego – na przykład tego, że do nowych Pixeli nie włożymy żadnej tradycyjnej karty SIM.

Atmosfera wokół nowych Pixeli gęstnieje z dnia na dzień, szczególnie od kiedy Google oficjalnie potwierdziło datę prezentacji tych smartfonów. Co więcej – oprócz tego, że znamy ich ceny, mój redakcyjny kolega, Grzesiek, pokusił się o stwierdzenie, że Pixel 2 nie skrywa przed nami już praktycznie żadnych tajemnic. Okazuje się, że niektóre rewelacje gigant z Mountain View dosyć skrzętnie trzymał dla siebie. Aż do dziś ;).

Tak wyglądać Google Pixel 2 w dwóch wersjach kolorystycznych

Przede wszystkim, sporo wskazuje na to, że zarówno Google Pixel 2, jak i Google Pixel 2 XL, nie będą wyposażone w slot na kartę SIM. Domyślacie się zapewne, że urządzenia nie zostaną pozbawione funkcji dzwonienia – po prostu producent zdecydował się na wprowadzenie kart e-SIM, zupełnie tak jak ma to miejsce w przypadku Apple Watch trzeciej generacji.

Jest coś jeszcze – jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup nowego Pixela, to Google najprawdopodobniej podaruje mu w zamian nielimitowaną przestrzeń na Google Cloud – nie tylko na zdjęcia, lecz na dowolne pliki.

To by było na tyle, jeżeli chodzi o największe rewelacje, ale przecieki mówią jeszcze o kilku drobnostkach. Potwierdza się chociażby to, że oba Pixele zostaną pozbawione gniazda jack 3,5mm, a na otarcie łez gigant z Mountain View zamontuje w nich głośniki stereo. Pojawiają się też głosy, że słuchawki na USB typu C zostaną dołączone do pudełka tylko na niektórych rynkach, lecz te informacje są nadal niepotwierdzone. Wszystko wskazuje też na to, że smartfony będą miały dwa aparaty – z tym, że tylko po jednym z przodu i z tyłu, co samo Google nazywa Pixel Cameras.

Polecamy również:

Oprócz Pixela 2, na konferencji Google zobaczymy też konkurenta dla MacBooka. Spodziewamy się PixelBooka

źródło: Android Authority
grafika główna: Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona