„Halina, mam zawał! Zabierajo mie gigabajty!” – Orange zmienia warunki przyznawania bonusów za staż

Czasem potrafi się w nas zagotować, kiedy zabiera się nam coś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Nic dziwnego, że pewna zmiana w Regulaminie usługi „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB” w ofertach Orange na kartę, nie spodobała się tym, którzy korzystają z niej na co dzień. Dotąd abonenci ze stażem poniżej roku dostawali za 25 zł pakiet 15 GB, a od dziś sieć zmniejszyła go do 10 GB.

Reklama

W ofercie Orange na kartę, użytkownicy różnych taryf mogą włączyć usługę Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB. Jest ona o tyle korzystna, że w pakiecie za 25 zł na 31 dni, możemy skorzystać z pakietu gigabajtów przyznawanego nam w zamian za doładowanie. Jego wysokość jest uzależniona od naszego stażu w sieci – od tego jak długo bierzemy udział w tej promocji.

Do tej pory wyglądało to tak, że abonenci będący w sieci poniżej roku otrzymywali 15 GB, od 1 roku do 3 lat 17 GB, a powyżej 3 lat – aż 20 GB. Jednak z dniem 4 kwietnia wchodzi w życie nowy regulamin usługi. Zgodnie z nim, osoby, które nie korzystający z niej więcej niż rok, zamiast 15 GB dostaną do wykorzystania 10 GB. Pakiety dla starszych stażem nie zmieniają się.

Średnie to zagranie ze strony Orange, muszę przyznać. Zaraz po tym, jak sieć szumnie zaoferowała 100 złotych na rozmowy dla nowych klientów ofert na kartę, a wcześniej „otworzyła worek z internetem”, rozdając 20 GB, ogranicza ilość gigabajtów dostępnych do wykorzystania w pakiecie za 25 zł.

Co prawda osobiście nie czuję się oszukany, choć prywatnie korzystam z Orange Free na Kartę (i po kilku latach mam skitrane ponad 400 GB internetu w zapasie), to nowi klienci mogą zastanawiać się, czy początkowe zachęty i darmowe pakiety w postaci prezentów od sieci warte są pozostania w niej przez następne 12 miesięcy, dopóki wielkość paczki internetu wzrośnie o kolejne 7 GB. Orange oprócz tego oferuje jeszcze inne dodatki – na przykład w postaci bonusowych gigabajtów za doładowania, ale fakt jest faktem: pakiet internetu za staż poniżej roku zmniejszył się.

Więcej szczegółów znajduje się w Regulaminie promocji Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/17/zestawienie-przeglad-ofert-na-karte/3/

źródło: Orange dzięki GSMonline