Tablet, Daniel Canibano/unsplash.com

Mniej papieru, więcej korzyści – od dziś w każdym salonie Orange podpiszecie umowę na tablecie!

Cyfryzacja każdego aspektu naszego życia to tylko kwestia czasu – „papierowe” rozwiązania odchodzą powoli do lamusa i jest to krok w dobrą stronę, szczególnie jeśli mają one korzystny wpływ na nasze środowisko. Taki sposób rozumowania nie jest obcy „pomarańczowej” sieci komórkowej, która wprowadziła właśnie do swoich salonów możliwość podpisania umowy za pomocą tabletu.

Reklama

Zamiast papieru – tablet

Usługa była wdrażana do salonów Orange stopniowo. Rzecznik marki Wojciech Jabczyński poinformował na Twitterze, że od dzisiaj jest ona dostępna w każdym z punktów firmy w Polsce. Oddział znajdujący się w centrum handlowym Sadyba Best Mall w Warszawie był ostatnim, który czekał na jej uruchomienie – niezbędne do działania systemu tablety zamontowano w nim w zeszły piątek.

Reklama

Rozwiązanie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem – do tej pory skorzystało z niego około 760 tysięcy klientów. Już 9 na 10 osób decyduje się na rezygnację z papierowej wersji kontraktu. Dodatkowym plusem sytuacji jest fakt, iż zawarta w ten sposób umowa zostaje automatycznie przesłana na adres e-mail – mamy więc do niej wgląd w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie.

Orange Flex rozszerza Passy o nowych partnerów: Open FM, WP Pilot, Telegram i ParrotOne

Wprowadzone przez Orange rozwiązanie ma praktycznie same plusy – poza wygodą, pozwala oszczędzać papier i zmniejsza ilość drzew użytych do jego produkcji. Nie zapominajmy także o innym aspekcie sprawy – archiwizacja fizycznych dokumentów, ich przechowywanie oraz transport to kolejne koszta, które ponosi nie tylko każda stosująca tradycyjne rozwiązania firma, ale również nasze środowisko.

Miejmy nadzieję, że możliwość cyfrowego podpisu szybko stanie się standardem nie tylko u pozostałych operatorów ale także w innych miejscach, gdzie jest on wymagany jak np. w bankach, urzędach czy na poczcie.

źródło: Twitter