Klientom Orange nie braknie dostępu do LTE w czasie wakacji – 200 stacji dostanie więcej 4G na ten czas | Tabletowo.pl

Klientom Orange nie braknie dostępu do LTE w czasie wakacji – 200 stacji dostanie więcej 4G na ten czas

Dołącz do dyskusji 0

Za kilka(naście) dni rozpocznie się sezon urlopowy – opustoszeją ośrodki miejskie i większość osób przeniesie się w popularne destynacje wakacyjne. Orange Polska zadbało o to, aby również w czasie wakacji klienci mogli cieszyć się ze stabilnie i szybko działających usług, w tym w standardzie 4G LTE. Co ważne, z wysiłków Pomarańczowego mają skorzystać również użytkownicy T-Mobile (w ramach Networks!).

Po pierwsze, Orange Polska rozstawiło 10 mobilnych stacji bazowych w miejscowościach, w których (spodziewany) ruch będzie największy. Sam proces stawiania mobilnych BTS-ów jest dość prosty i krótki, lecz wcześniej operator musiał znaleźć działkę, źródło prądu, przygotować radiolinie i oczywiście upewnić się, m.in. analizując ruch w poprzednich latach, że właśnie w danej lokalizacji najpotrzebniejszy jest taki nadajnik. Co ważne, ze wspomnianych BTS-ów będą mogli korzystać również klienci T-Mobile (w ramach Networks!).

Jak możecie zobaczyć na poniższej grafice, mobilne stacje bazowe zostały rozstawione zarówno nad morzem, jak i w górach. Jedna jest nawet przy bramkach na autostradzie, aby uprzyjemnić użytkownikom czekanie w kolejce. Celem mobilnych BTS-ów jest zapewnienie wsparcia w lokalizacjach, w których na co dzień ruch jest niewielki, ale w okresach takich, jak wakacje, znacząco się zwiększa z uwagi na napływ turystów.

Mobilne stacje bazowe obsługują łączność w standardach 2G, 3G i 4G.

Stacje mobilne Orange Polska rozstawione na lato 2018 roku. Na mapie jest 10 kropek, dwie znajdują się bardzo blisko siebie i możecie odnieść wrażenie, że kropek jest 9 – przyjrzyjcie się uważnie w lewym górnym rogu (fot. Orange)

Kolejnym elementem zwiększenia przepustowości sieci w okresie wakacyjnym jest uruchomienie 4G na kolejnych częstotliwościach na już istniejących stacjach bazowych. Tak zrobiono na blisko 200 BTS-ach, znajdujących się w miejscach, które wkrótce zapełnią się spragnionymi wypoczynku wczasowiczami. Nadajniki wyposażono w dodatkowe 241 systemów, obsługujących 4G na częstotliwościach 800, 1800, 2100 i 2600 MHz.

Nowe systemy 4G w klastrach turystycznych Orange Polska (fot. Orange)

Polecamy również:

Orange i T-Mobile aktualizują warunki współpracy – będą inaczej dzielić się częstotliwościami i nadajnikami

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona