Orange światłowód

Orange zwiększa dostępność sieci światłowodowej dzięki nowej umowie z Tauronem

Orange Polska rozszerza strefę swoich wpływów dzięki strategicznej współpracy z Tauronem. Współpraca otworzy przed tym operatorem dostęp do sieci, z której skorzystają setki tysięcy gospodarstw w Polsce.

Orange zyska dostęp do sieci Taurona

Orange Polska, choć samodzielnie inwestuje w rozwój własnej sieci światłowodowej, wspiera się także umowami z kluczowymi operatorami hurtowymi. Około 20 procent wszystkich gospodarstw domowych z dostępem do internetu od Orange, korzysta z sieci udostępnionych w ramach współpracy z innymi operatorami. Tak stanie się i tym razem. Na mocy nowej umowy z Tauronem, Pomarańczowi zyskają dostęp do sieci obejmującej ponad 200 tysięcy gospodarstw w województwach dolnośląskim, śląskim i małopolskim.

Orange Polska podpisał umowę o dostępie do sieci światłowodowej TAURONA

Sam Tauron wykona pracę związaną z wybudowaniem łączy dla ponad 100 tysięcy gospodarstw, co będzie jednocześnie wywiązaniem się z założeń Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POP3C). Kolejne 100 tysięcy podłączeń będzie zrealizowane na zasadach komercyjnych, w ramach tzw. zagęszczania sieci. W 90% przypadków sieć dostępowa będzie budowana z wykorzystaniem podbudowy słupowych linii energetycznych.

Dzięki współpracy obu firm mieszkańcy woj. dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego będą mogli korzystać z superszybkiego Internetu. Kolejne gotowe zasięgi na sieci telekomunikacyjnej TAURONA będą udostępniane do sprzedaży w następnych miesiącach.Leszek Chwalik, wiceprezes Zarządu TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o.
To kolejny przykład współpracy, dzięki której Orange Polska zwiększa dostępność swoich usług światłowodowych bez niepotrzebnego dublowania infrastruktury.Tomasz Kowal, dyrektor Rozwoju Współpracy Regionalnej Orange Polska

Gdzie oczekiwać nowego światłowodu Orange?

Jak Orange podaje na stronie informacji prasowej, w pierwszej kolejności światłowodowy internet dotrze m.in do mieszkańców gmin: Bochnia (Wiejska), Brzesko, Driwna, Łapanów, Trzciana i Żegocina w województwie małopolskim. Część nowo udostępnionych sieci zacznie działać jeszcze w czerwcu.