fot. Orange

Orange rozszerza ofertę o porównywarkę ubezpieczeń turystycznych. Można je kupić m.in. w aplikacji Mój Orange

Operatorzy starają się maksymalnie ułatwić życie swoim klientom, dlatego regularnie dodają do swojej oferty produkty, które jeszcze kilka lat temu sprzedawane były przez zupełnie niezwiązane z rynkiem telekomunikacyjnym firmy. Portfolio Orange wzbogaciło się właśnie o porównywarkę ubezpieczeń turystycznych, które można również kupić m.in. za pośrednictwem aplikacji Mój Orange.

Orange poszedł śladami swojego konkurenta, Play, który już pod koniec 2017 roku zaczął sprzedawać ubezpieczenia. Pomarańczowy podszedł jednak nieco inną drogą, chociaż kilka podobieństw i tak się znajdzie, w tym m.in. możliwość zakupu wybranej polisy bezpośrednio z poziomu smartfona przez aplikację operatora na urządzenia mobilne.

Reklama

Na razie oferta ubezpieczeń jest dość uboga, ponieważ do wyboru są jedynie polisy turystyczne (obejmujące także wyjazdy w charakterze zarobkowym). Swoje produkty na platformie oferują trzy towarzystwa: AXA Assistance, TU Europa i Generali. Klienci mogą zdecydować się na jeden z trzech wariantów: ECO z sumą ubezpieczenia od 125 tysięcy złotych, PLUS z sumą ubezpieczenia do 600 tysięcy złotych i VIP bez limitu górnej sumy ubezpieczenia. Niektóre zawierają też zdarzenia po alkoholu i ochronę na wypadek aktów terrorystycznych.

Warto również odnotować fakt, iż w przypadku ubezpieczeń AXA Assistance i Generali ochrona dla osób przebywających za granicą działa już po czterech godzinach od zakupu polisy. Partnerem technologicznym jest porównywarka ubezpieczeń KioskPolis.pl, która przygotowała prosty i szybki proces zakupu oraz przejrzysty sposób porównania ofert ubezpieczenia.

Klienci mogą kupić polisę w aplikacji Mój Orange i na dedykowanej stronie internetowej, bez względu na to, czy przebywają jeszcze w kraju, czy są już poza granicami Polski.

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska