Orange dzieli się swoją infrastrukturą światłowodową z T-Mobile - Tabletowo.pl

Orange dzieli się swoją infrastrukturą światłowodową z T-Mobile

Dołącz do dyskusji 0

Współpraca między tymi operatorami trwa w najlepsze już od dłuższego czasu. Do tej pory opierała się jednak głównie na usługach telekomunikacyjnych w zakresie telefonii komórkowej. Od dziś Pomarańczowi szerzej otwierają swoją infrastrukturę dla partnera, udostępniając T-Mobile swoje światłowody.

T-Mobile zyska dostęp do nawet 2,7 mln potencjalnych klientów

Podpisana umowa obejmuje świadczenie usług w budynkach wielorodzinnych na obszarach nieregulowanych, które zostaną objęte zasięgiem do końca 2018 roku. Dla Orange Polska otwiera to drogę do hurtowego otwarcia swojej sieci światłowodowej.

Tabletowo.pl Orange dzieli się swoją infrastrukturą światłowodową z T-Mobile GSM

foto. Pixabay.com

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska, tak wypowiedział się na temat porozumienia:

„Porozumienie z T-Mobile jest najlepszym potwierdzeniem naszej strategii, że światłowody będą kluczową technologią dostępu do internetu w Polsce. Pozwoli ono na szybszą monetyzację naszej sieci światłowodowej dzięki zwiększeniu jej wykorzystania. Przyspieszy również przyjmowanie się tej technologii wśród klientów i pomoże popularyzować konwergencję, co będzie korzyścią dla całego polskiego rynku telekomunikacyjnego. To pierwsza taka umowa w Polsce. Obecnie w zasięgu światłowodów od Orange jest już ponad 2,7 mln gospodarstw domowych. Jesteśmy otwarci na podobną współpracę w zakresie wykorzystania naszej sieci z innymi operatorami.”

Opłata, jaką będzie musiało wnieść T-Mobile za dostęp do sieci, wyniesie 275 mln złotych. Jest to jednak tylko kwota wstępna, bowiem Magentowy będzie dodatkowo płacił co miesiąc za każdego klienta – wysokość opłaty ma być uzależniona od szybkości usługi oraz roku objęcia gospodarstwa zasięgiem.

Umowa została podpisana na dziesięć lat, a jeśli T-Mobile osiągnie ustaloną liczbę klientów, zostanie ona przedłużona o kolejne 5 lat.

Otwartość na innych operatorów pozwoli innym graczom na rynku dostarczać szybki internet większej grupie potencjalnych odbiorców. Pomarańczowi zamierzają do końca 2020 zwiększyć liczbę gospodarstw z dostępem do światłowodu do 5 milionów w całym kraju.

Źródło: Orange Polska, T-Mobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona