Orange rozpędziło swój światłowód do 1 Gbit/s! Do tego niektórzy klienci dostaną miłą niespodziankę | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Orange rozpędziło swój światłowód do 1 Gbit/s! Do tego niektórzy klienci dostaną miłą niespodziankę

Dołącz do dyskusji 0

Orange jest liderem w Polsce, jeśli chodzi o światłowód. Pomarańczowy właśnie umocnił swoją pozycję, ponieważ wprowadził do oferty usługę o prędkości do 1 Gbit/s, i to na szeroką skalę. W dodatku niektórzy obecni użytkownicy mogą liczyć na miłą niespodziankę.

Dotychczas klienci mogli wybrać jedną z trzech opcji: do 100 Mbit/s, do 300 Mbit/s i do 600 Mbit/s. Od dziś ostatnia z ww. została jednak zastąpiona prędkością do 1 Gbit/s. Co więcej, obecnym użytkownikom, korzystającym z jeszcze do wczoraj najwyższego pakietu, Orange przyspieszy go do 1 Gbit/s bez żadnych dodatkowych opłat!

Opcja do 1 Gbit/s jest dostępna wszędzie tam, gdzie klienci mogli kupić dostęp do prędkości do 600 Mbit/s. Jak podaje Orange, mowa tu o mieszkańcach 76 gmin, w których rynek szerokopasmowego internetu został zderegulowany, tj. m.in. Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Zielonej Góry, Łodzi, Ostrołęki, Białegostoku i Gniezna. Łącznie to blisko 1,7 miliona gospodarstw domowych!

Jednocześnie do oferty dołączono Orange Smart Wi-Fi. Jest to rozwiązanie, działające w oparciu o modem FunBox 3.0 i urządzenie Smart Wi-Fi Box, które jest niczym innym, jak wzmacniaczem sygnału Wi-Fi. Aplikacja Mój FunBox pomoże wybrać najlepsze miejsce na jego zainstalowanie. Dzięki temu użytkownik będzie mógł cieszyć się szybkim internetem w każdym pomieszczeniu.

Smart Wi-Fi Box udostępniany jest klientom na zasadzie dzierżawy. Jeśli ktoś zdecyduje się go wypożyczyć od Orange do 9 listopada 2018 roku, miesięcznie zapłaci operatorowi tylko 4,99 złotych (później cena wzrośnie). Urządzenie można wydzierżawić lub zwrócić w każdym momencie trwania umowy bez żadnych dodatkowych opłat.

To jednak jeszcze nie wszystkie nowości od Orange. Pomarańczowy wprowadził do swojej oferty także internet bez tzw. lojalki (umowa podpisywana jest na czas nieokreślony i można z niej zrezygnować w dowolnym momencie). Za opcję do 10 Mbit/s, do 20 Mbit/s i do 80 Mbit/s oraz internet światłowodowy do 100 Mbit/s miesięcznie trzeba będzie zapłacić 59,99 złotych. Miesięczną opłatę za światłowód do 300 Mbit/s ustalono z kolei na 69,99 złotych, a za prędkość do 1 Gbit/s na 89,99 złotych.

Polecamy również:

Orange dzieli się swoją infrastrukturą światłowodową z T-Mobile

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona