fot. Pexels

Klienci Orange mogą od dziś dopisać opłatę za parking do rachunku

Czy się to komuś podoba, czy nie, za parkowanie w pewnych miejscach zapłacić trzeba. Konieczność ta może być jednak mniej uciążliwa, bowiem Orange od dzisiaj umożliwia dopisanie opłaty za parking do rachunku za telefon (i nie tylko).

Jako pierwszy, 25 czerwca 2019 roku, możliwość taką udostępnił swoim klientom Play. Usługa ta oferowana jest przy współpracy z Mobilnym Parkingiem i SkyCash. Od dziś, tj. 18 lipca 2019 roku, opłatę za parking mogą dopisać do swojego rachunku także klienci Orange. A według oficjalnych zapowiedzi, w przyszłości do tego grona dołączą również osoby, które korzystają z usług Plusa i T-Mobile.

Reklama

Jak to działa?

Klienci Orange mogą zapłacić za parkowanie na dwa sposoby. Pierwszym jest wysłanie SMS-a o treści START na numer 80555, a następnie skonfigurowanie usługi, tj. podanie numeru rejestracyjnego samochodu, miasta i strefy parkowania, w której pojazd będzie stał. Po zakończonym postoju należy wysłać SMS o treści STOP na ten sam numer.

Drugim ze sposobów jest skorzystanie z aplikacji Messenger – cały proces przeprowadza się w zautomatyzowanej konwersacji z profilem Mobilny Parking, z tą różnicą, że rozpoczęcie naliczania opłaty za parkowanie inicjowane jest komendą ROZPOCZNIJ. Także i w tym przypadku trzeba jednak skonfigurować usługę i podać wszystkie ww. informacje, a po zakończonym parkowaniu wysłać STOP.

Osoby, które zamierzają skorzystać z możliwości dopisania opłaty parkingowej do rachunku za telefon powinny pamiętać, aby położyć za szybą w widocznym miejscu identyfikator pobrany ze strony SkyCash lub kartkę z napisem mobiParking. Dzięki temu kontrolerzy będą wiedzieli, że należność zostanie uregulowana za pośrednictwem aplikacji.

Ile to kosztuje i kto może z tego skorzystać?

Pierwsze 14 dni korzystania z usługi jest bezpłatne. Później miesięczny abonament kosztuje 4,99 złotych. Kwota ta nie obejmuje jednak opłaty za parkowanie – tę trzeba uregulować swoją drogą za każdym razem.

Z możliwości dopisania jej do rachunku mogą skorzystać klienci abonamentów mobilnych Orange, planów MIX oraz pakietów Orange Love, korzystający zarówno z oferty dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

Warto też wiedzieć, że jednorazowy zakup nie może przekroczyć równowartości 50 euro w złotych. Natomiast w jednym cyklu rozliczeniowym klienci mogą doliczyć do rachunku usługi elektroniczne za nie więcej niż równowartość 300 euro. Jest to istotne, bowiem użytkownicy ofert Orange mają także możliwość dopisania do rachunku zakupy aplikacji w sklepie Google Play, gier na Xbox czy produktów na system operacyjny Microsoft Windows 10.

fot. Biuro Prasowe Orange Polska

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska